Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Образованието е без граници, важното е целта да е ясна

| обновено на 17.03.17 в 11:15

През 2017-та – изложението „Образование без граници”, което ще се проведе между 17 и 19 март е изключително интересно не само от гледна точка на това, че има много образователни институции, а и че в самата инициатива е включен и кариерен форум -  форум, който да даде наистина пряката връзка между образованието и развитието на младежите - каза в интервю за предаването "Точно днес" Спас Андреев, директор на Бери Груп България, организатор на изложението.

Идеята на събитието е самите те да преценят кое е по-важно за тях – работа и че трябва съответно трябва да имат добро образование, за да се котират добре в средата, в държавата и да тук да работят и да могат да се развиват.

В образователната част на форума участниците са от над 18 страни, има участници от Япония, от Китай, от Русия, от Холандия, от Германия, от много европейски държави – Литва, Латвия, Естония, разнообразието е голямо и публиката, която ще посети тези три дни „Образование без граници” ще имат какво да получат и като информация, и като нови възможности, въобще цел за развитие. Има български университети, български средни училища и така младите хора ще могат да се запознаят какви са възможностите за обучение и в страната.

Тази част, която е кариерната е с идея е да направи пряката връзка "Ела, обучавай се и след това ела при нас и работи".

В последните години мисля, че нещата се променят, променят се от гледна точка на това, че хората започват да стават по-осъзнати, в смисъл, че не може да се твърди, че не са осъзнати и са разпилени. Точно обратното. В последните години ние наблюдаваме, че младите хора конкретно знаят към какъв сектор да се насочат, какво искат да учат и след това какво искат да работят.  

Тази година ние искаме да постигнем точно това – хората сами да започнат да оценяват това, което реално искат да направят за своето бъдеще. Има и кампания „Аз сам избрах своето бъдеще” и смятаме, че нещата трябва да продължат напред – самите хора да оценяват кое е тежестта за тях, кое тежи повече.

Повече чуйте от интервюто със Спас Андреев.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В радиото не можеш да остарееш!

„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..

публикувано на 27.12.24 в 16:32

КЦМ отличи служители, работили по програма "Благодетел"

 На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..

публикувано на 27.12.24 в 10:33

Българите са доволни в личен план и песимисти за държавата

Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания".  То е проведено от  1 до 10 декември  и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията.  Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...

публикувано на 27.12.24 в 09:22

Споделеното родителство ще спре семейните войни

В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма  "Точно днес" коментира темата  за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..

публикувано на 26.12.24 в 10:56

Иконографията на Рождество Христово

Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..

обновено на 25.12.24 в 09:49