Има възможност болниците да получат парите си, след като стана ясно, че могат да правят преразход на въведените им лимите до 3 процента, това съобщи в интервю за Радио Пловдив заместник – председателят на БЛС д-р Галина Павлова след проведената среща в НЗОК.
Този бюджет обаче не е достатъчен за пациентите и ги ощетява, смята д-р Павлова.
БЛС ще изчака официалния договор на Касата за изплащането на надлимитната дейност от 19,5 милиона лева и ако отговорът е не, ще бъдат заведени дела. За министъра на финансите здравеопазването приоритет ли е? Защо преди изборите беше казано, че ще средствата ще бъдат дадени, а сега се казва друго? Кога управляващите казват истината – преди или след изборите? - попита заместник – председателят на БЛС.
Тя подчерта, че всички лекарства, които излизат на пазара, дърпат голям ресурс от около 1 млд и 200 -300 милиона лева, колкото са парите за болниците. Като се изключат онкоболните за другите заболявания няма средства и това ще се отрази на пациентите. Ако не се намери механизъм за лекарствата нещата ще излязат от контрол. Дори резервът на Касата няма да бъде достатъчен, коментира Павлова.
Идеята на БЛС е натрупаните и неразплатени задължения от предишни години да се занулят, а бюджетът да бъде поставен на изходна позиция.
Вярваме, че новият министър проф. Николай Петров, който е диалогичен човек, умее да степенува приоритетите и ние ще му дадем подкрепата си. Сред неотложните задачи тя посочи определянето на основния и на допълнителния пакет медицински дейности и дали ще влезе допълнителното здравно застраховане.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..