Премиерът Бойков Борисов постави като приоритет в работата на министри и депутати мерките срещу войната по пътищата и нареди да бъдат взети спешни действия в тази насока до 1 юли, когато започва отпускарския сезон.
Какви биха били ефикасните мерки, които да доведат до намаляване на катастрофите? – с този въпрос излезе за анкетата си репортерът Стоян Терзиев.
Близо 70 вече са поправките на Закона за движение по пътищата, а новите драстични глоби увеличика броя на загиналите от началото на годината. Има малко катастрофи, но с повече смъртни случаи, а всеки ден по пътищата умират между 6 и 9 души. Това каза в интервю за Радио Плодив председателят на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка Йонко Иванов, който е категоричен, че липсва изцяло нова държавна политика за пътната безопасност.
Според него това, че премиерът Бойко Борисов каза преди дни няколко истини по темата, засяга само малка част от мерките, които трябва да се предприемат, за да достигнем страни като Франция и Испания. Само за 2-3 години те свалиха с хиляди броя на жертвите по пътищата и отговарят на европейските изисквания до 2020 година да намалее наполовина броят на загиналите по пътищата, отбеляза Иванов.
Той маркира пет важни пункта, по които трябва да се действа. Това са контрол, организация на движението, обучение, медии и общество. Ако от всяко едно от тези направления се вземат специалисти и се сформира екип, то тогава ще имаме резултат, отбеляза председателят на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка.
Сред опасните пътища в страната Иванов посочи Кресненското дефиле и 18-километрия „път на смъртта“ там, районът около Пазарджик и магистрала „Хемус“ по средата на която от Великден има голяма дупка.
Важно е да знаем, че там където има условия за тапи, агресивността на водачите се увеличава и е необходимо да се направят трилентови пътища. В малките градове трябва да има кръгови движения. Вече не отговаряме на стандартите на Съветския съюз, а трябва да покриваме европейски изисквания, обобщи Йонко Иванов.
Може ли да се обезпечи честността на изборите при така конституирания служебен кабинет, съгласно новата поправка в Конституцията? Маша или преграда е МВР за купуването на гласове? Има ли „епидемия“ сред полицейските началници и как вътре в МВР действа Организирана престъпна група? Темата коментираме с Иван Демерджиев , бивш служебен министър на..
Съвсем скоро Пловдив ще има нов заместник-кмет с ресор транспорт. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, след като преди месец титулярката на поста Савина Петкова подаде оставка. В момента длъжността й изпълнява другият заместник-кмет Атанас Славов. По повод исканата оставка от групата на „Продължаваме промяната-Демократична..
Преизбирането на Тръмп няма как да повлияе върху българския политически хаос. Така политологът и бивш евродепутат проф. Светослав Малинов коментира тезата, че партиите от 51-то НС изчакваха изборите в САЩ преди началото на преговорите за съставяне на правителство. Добави още, че у нас проблемът е конкретен – невъзможност да се формира..
На 6 ноември в гр. Мадан бе проведен форум „Професионалното образование и бизнесът – заедно за развитието на човешкия капитал“. Събитието бе организирано от домакина ПГ „Васил Димитров“ – Мадан в партньорство с ХОЛДИНГ КЦМ 2000 , с участието на Христо Каменов – директор на професионалната гимназия, Румен Цонев - главен изпълнителен директор на..
С международна научна конференция Факултетът по икономически и социални науки (ФИСН) на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" отбелязва 30 години от създаването си. Темата на форума е "Интердисциплинарният подход в приложното поле на икономическите и социалните науки". Заявките за участие са повече от 90. Участват водещи..