Жителите на Шишманци ще се срещнат тази вечер с местните власти във връзка с частичното бедствено положение, обявено след големия пожар в цеха за отпадъци.
На събранието ще присъстват експерти от инспекцията по околната среда и водите и здравната инспекция, служители на пожарната, РДНСК и представители на фирмата, която стопанисва обхванатото от пламъци помещение за съхранение на хартиени и пластмасови отпадъци.
От избухването на огъня на 2 юни се образува огромен димен облак, който се разнася в различни посоки от вятъра.
От екоинспекцията в Пловдив отчетоха повишено съдържание на вредни вещества във въздуха, но те са в границите на допустимите норми. Мобилна станция следи постоянно за замърсявания от тлеещото огнище на пожара до окончателното му потушаване.
Предстои да бъдат определени санкциите за фирмата, експлоатираща изгорелия цех.
Пред радио Пловдив кметът на Раковски Павел Гуджеров подчерта, че става въпрос за пети пореден пожар и събирането на едно място на представителите на отговорните институции и на оператора – наемател на цеха, има цел да изясни, какви предписания ще бъдат дадени, за да не се допускат подобни ситуации, както и какви санкции трябва да бъдат понесени. По думите му прагът на търпение на жителите на общината е на изчерпване и това е последният път, когато ще бъде направен опит проблемът да бъде решен диалогично. В случай обаче, че това не се случи, проблемът ще се превърне от регионален - в национален.
Населението на Шишманци е категорично, че ако са спазени всички изисквания за пожарна безопасност и отпадъците се съхраняват правилно, заводът нямаше да гори пет пъти. Има миризми от сметището, хората имат селскостопанска продукция, тъй като живеят в най-плодородния район, но остава неясно как тази продукция ще бъде продадена , подчерта кметът на Шишманци Костадин Иванов. Той заяви, че до пожара никой не е знаел, че помещението е наето и никой от хората досега не е виждал представител или собственик на фирмата. Тази среща може да се превърне и в пример за координация между институциите, както и в свидетелство за обратното, заяви кметът на Раковски Павел Гуджеров.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..