Обществено обсъждане на проекта за сграда на галерията - дом на Дружеството на пловдивски художници - поискаха архитектите в Пловдив. На среща с председателя на дружеството Снежана Фурнаджиева те не останали удовлетворени от получената информация за това какъв е актуалният проект.
Според председателя на КАБ Пловдив Петко Костадинов предложените варианти за сградата не са били изчерпателно представени. Той призна, че и архитектурната гилдия не единна в преценката си, но личното му опасение е , че проектът който ще се строи може да и по- лош от старата сграда.
В нашия архитектурен съвет в последните години преобладават спорове, които излизат извън професионалната сфера, понякога професионалният егоизъм преобладава.
Снежана Фурнаджиева уточни, че въпреки възражения в публичното пространство в момента се работи са по същия проект, но лишен от фасадата с колона, срещу която се появи неодобрение.
Нас това ни безпокои, защото така орязана сградата се получава твърде скучна. Арх. Бакалова преработи проекта си, но той не може да бъде показан, защото по договор с фирмата- възложител това не е разрешено.
Приемаме част от възраженията на архитектите, но не и егоистичните мотиви, които ги водят понякога, възрази Фурнаджиева. Направих срещата именно да ги информирам за това, което се прави и как изглежда то. Изненадана съм, че всички разбират визуализациите, само за архитектите те са неясни.
Все пак, въпреки тежките думи, които се размениха дано общественото обсъждане доведе до някакъв положителен резултат, защото в крайно сметка художниците са на улицата.
Фурнаджиева добави, че ако преработеният проект се окаже по- скъп от първоначалния, гилдията е готова да търси спонсори и да отвори сметка за дарения, за да компенсира разликата.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..