В политиката често виждаме обективни и субективни процеси и разбира се никога в чист вариант. Това, което се вижда в управлението е, че така наречените обединени патриоти, нито са обединени, нито са патриоти. В това, което виждаме няма нищо обединено -фактически три партии, вкопчени в една коалиция ,която ги държи на власт. А в това да назначаваш хора, които да продават българско гражданство няма нищо патриотично.
Струва ми се, че така наречената "малка коалиция" -дори името й обединени потриоти е фалшиво, е воденичен камък на правителството, което и без това си има достатъчно проблеми, заяви за Радио Пловдив политологът Димитър Аврамов. Той коментира оставката на Валери Симеонов и назначаването на неговото място на Марияна Николова, доскорошен началник на кабинета му.
Според анализатора от тук нататък това правителство не може да провежда политики, за които няма обществена подкрепа и за които не може да бъде намерен поне минимален парламентарен консенсус, които да надвишава математиката на упрваляващото мнозинство.
Той посочи като пример факта, че при гласуването днес част от депутатите от собствената му коалиция, които трябваше да го подкрепят, отсъстваха от залата.
Симеонов бе сменен със скърцане на зъби и колкото да не падне правителството, допълни Аврамов
По думите му със смяната нищо няма да се промени, защото новият министър е част от кабинета на предишния.
Валери Симеонов е председател на партия и това, че беше заменен от административна фигура не е политически ход, това е компромис. В едно правителство, което иска да се развива и да увеличава рейтинга си никой не би предложил такава замяна, категоричен е политологът.
Според Аврамов логиката, в която върви правителството, посоката не е добра.
Това не е политика. Във властта не можеш да се държиш като дерибей, да се държиш като човек, на който е позволено всичко, просто защото представляваш хората. Отеглянето на Симеонов не е осъзната оставка за да се подобри управлението, а е ход от "няма и къде". С уважение към дамата, която ще заеме поста на вицепремиер - би било наивно да се мисли, че в този ресор би могло да се прокарват политики. Ако до момента политикът не е могъл да прокарва политика, как един администратор ще прокарва политика?
Цялото интервю мже да чуете в прикачения звуков файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..