Политическият пиар Арман Бабикян в края на годината за края на някои илюзии.
За бедните и богатите. Последно изследване на БАН доказва, че сме страната с най-нисък стандарт в Евросъюза, докато управляващите твърдят, че живеем все по-добре и с по-висок стандарт: Мисля, че едва ли това е от големите илюзии. Повечето хора са наясно как живеят. Едва ли очакват учените, статистиката, Евростат или който и да е да им казва как да живеят. В края на краищата зависи кой с какво сравнява – управляващите имат изгода да сравняват тази година с миналата година, докато данните на учените от БАН дават база за сравнение останалите страни от Европейския съюз, така че няма никакъв проблем и двата извода да са верни.
Но тъжният извод е, че хората у нас живеят отчайващо бедно. И между другото това е видимо и с просто око, тъй като е ясно колко са нуждите на един човек, за да живее средностатистически, не говоря за богато, а виждате колко хора са с доходи под 300, под 400 лв, ако към тях добавим и безработните, ако към тях добавим и пенсионерите и работещите бедни които формално са на заплата по 300 – 400 лв, но всъщност също са бедни, въпреки че се водят на работа, ще видим една колосална цифра от над 2 милиона души. А това наистина е драматично много за една страна, която с много усилия бихме могли да кажем, че е населена със 7 млн души.
Да, това не е от големите илюзии, защото хората не вярват на тези глупости, независимо кой ги говори – дали министър-председател, министър на икономиката, туризъм или който и да е, хората са абсолютно наясно с това.
На първо място в краха на илюзиите Бабикян поставя друг акцент : Стана ясно, че властта не успя да докаже на хората, че стабилността е приоритет у нас и че стабилността носи всичко останало след себе си. Много дълго време слушахме мантрата, че стабилността в България е най-важна, всичко останало е на второ място. Е, видяхме, че пазенето на стабилност на всяка цена не носи успех нито за хората, нито за страната ни. Страната ни от години не е успяла да постигне основните си външнополитически приоритети – членството в Шенген и еврозоната, страната ни знае не къде се намира между Изтока и Запада, страната ни поддържа съмнителни отношения както с Путин, така и с Ердоган, страната ни е на път да съсипе един от малкото си успехи в Македония....
За рейтингите: Министър-председателят има сериозен рейтинг и аз не се заблуждавам след толкова години в управлението някой да е имал повече от него. Това се дължи по-скоро на липсата на силен опонент. В края на краищата след всички мандати, макар и недовършени, Борисов е със стабилни позиции. Има разбира се рейтингови шампиони – имам предвид омбудсмана на републиката, президента Радев и не мога да си спомня класацията нататък. Има доста хора с по-висок рейтинг от министър-председателя, но в случая ресурса, който държи в ръцете си премиера вече е просто рейтинга, ресурсът, който той държи в ръцете си е целият репресивен апарат, финансовите ресурси за управление на паричните потоци и въобще цялата партия, която е структурирана под волята му. Самата власт е ресурсът, а не толкова харесването. Това не е успокоение за никого, не трябва да си правим илюзията, че някой на неговото място би работил по друг начин. Харесването и любовта на хората към тези, които са на власт, в случая към Борисов, са изменчива величина и няма как да очакваме тази любов да е вечна.
Единственият късмет на управляващите е, че не се е намерила друга констелация от фигури, кято да събере недоволството в една точка. Тогава бурята ще се разрази много бързо. Спомнете са как стана това при завръщането на Симеон Сакскобурготски и за какво мнозинство ставаше вдъпрос. Не казвам, че ще си намерим нов цар, или нов пъдар, казвам, че е истински късмет за управляващите, че не се намерил този, на който да дадат целия джакпот.
Много е трудно у нас някой да повярва, че му е пълен хладилника и му е прекрасна магистралата, след като шофира по тези магистрали и си вижда хладилника всеки ден.
Късно е , много е късно. Казвал съм го и преди за правителството на Станишев, повтарям го и сега, много е късно , телевизорът не може да изяде хладилника. Накрая хладилникът побеждава.
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..