Житният режим тази година започва на 22-ри февруари. Десетдневният прием на жито, орехи, ябълки и мед се прави за пречистване на тялото и душата. Всеки ден се приемат 100 грама жито или лимец, които от предишната вечер са залети с топла преварена вода. На сутринта първо се пие тази вода, а приемът на житото през става на три пъти през деня. Храненето се допълва с 2-3 ябълки, малко мед и няколко ореха.
За възможностите за обновяване на организма в очакване на пролетта говори д-р Светла Балтова. По думите и́ пречистването се прави, за да възприемем новата енергия на слънцето.
Важно е човек да си представи какво представлява житото. Според Петър Дънов, който е дал житния режим, то е слънчева храна. Житото е обърнало човекешката еволюция нагоре към Слънцето . Житото зърно е емблема на човешката душа , която е заровена в материята и все пак се стреми нагоре към духовната светлина, каза д-р Балтова. Тя отбеляза, че няма значение дали се ползва бяло жито или лимец. Важна е връзката с есенцията и същността на житното зърно.
На десетия ден от житния режим се приема т.нар. ангелска супа, която се приготвя от 1-2 картофа, сварени без обелките и е допустимо е за овкусяване да се добави малко сол и магданоз. Като приключи житният режим следва захранване в продължение на 2-3 дни. Постепенно се приемат обичайните храни, като се набляга на зеленчуците, плодовете и хляба с квас.
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...
Достъпът на онкоболните до биомаркерната диагностика е ограничен. Защо представителят на пациентските организации в надзора на Здравната каса не подписа анекса към Националния рамков договор (НРД)? Според Боряна Ботева, председател на Сдружение за развитие на българското здравеопазване, неподписването от страна на пациентския представител в..
Борбата с едно от най-тежките престъпления срещу личността – трафика на хора – е темата на форум по съвместна инициатива на Факултета по икономически и социални науки, Юридическия факултет и Педагогическия факултет на Пловдивския университет, както и Националната комисия за борба с трафика на хора, Фондация „Кампания A21“ и студентската..