Противодействието на корупцията по високите етажи на властта ще бъде фокус на Консултативния съвет за национална сигурност, свикан от президента в понеделник. Темата надхвърля сделките с имоти на знакови лица от политическата сцена и отвежда към въпросите за невъзможното доверие към политическата класа, за състоянието на държавността и за компрометираните истини, които партиите предстои да трансформират в послания.
Кризисен пиар и политика в действие в очакване на сбъднати надежди – задача с повишена трудност – политическият пиар д-р Eвелина Христова, преподавател в НБУ и член на Етичната комисия на Българско дружество за връзки с обществеността.
Ситуацията в момента е силно предизборна и то по един наш български начин. Тя е е, че се изместват темите от конкретно предстоящите избори за ЕП с всякакви битки между листите. Те започнаха преди листите да бъдат обявени, заяви д-р Евелина Христова.
Забелязваме кампании и говорене срещу опонента, а не – за политиките, които ние предлагаме за съответната личност или листа, да бъдат подкрепени като политика през следващите години. Това е обезпокоително, защото в тези престрелки „срещу“ се замърсява цялата обществена ситуация и атмосферата за живот в държавата става много неприятна.
Вижда се, че цялата среда е негативна. Това, което много ме притеснява е, че сега вече започваме да виждаме битки освен между партии, а и срещу хора в рамките на коалиции и битки за местата в листите. Моето предвиждане за това, което ще се случва, ще има все повече негативни комуникационни послания.
По думите на Христова, на обществеността ще бъде трудно да повярва да посланията, но нишата за успешна комуникация е тя да бъде изградена върху позитиви.
Необходимо е и да се прави разлика между работата на журналистите и работата на пиарите. Има и етичен кодекс на журналистиката, за спазването на който е необходимо да се поговори. Налице е отклонение от професионалните ценности, които сме си начертали, по отношение на честност и ангажираност.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл:
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..