Следизборните разигравания, свързани с не/плащане/ на първия ден от болничните, пенсионните изненади, някои неутолими лидерски амбиции и снишавания във/извън къщите за гости - каква ситуация на управление и опозиция създава това? Коментарът е на политолога и университетски преподавател Христо Панчугов.
Повече от същото и след изборите, получиха всички партии, така политологът определи процесите в политическите партии и управлението след изборите. Тази ситуация, този модел на управление е нещото, което се харесва на всички.
Според Панчугов, лидерите на всички партии, и коалиционно-управляващи и опозиционни, са започнали да копират Борисов и да се държат като него, не не могат като него и затова губят. Всички се опитват да говорят като Бойко Борисов, Корнелия Нинова се опитва да говори хъшлашки като него,но не може, и така той винаги ще ги бие.Т.е. те се отказаха да водят смислен политически разговор и да покажат, че има смислен алтернативен модел.
Разрешението на казуса с първия ден от болничните лично от премиера, не е изненадващо, каза още той, и го определи като част от политиката на управлението, което се прави на парче, липсва обща идея и визия. И това става най-ясно около гласуването на бюджета, като например, търсенето на начин да се намерят пари за обещаното увеличение на пенсиите чрез неплащането на първия ден от болничните.
Няма политическа основа. Това, което има, е желанието да се влезе във властта и да се задържи тази власт, без значение какви компромиси се правят.
Политологът определи стилът на управление на Борисов като шантажни игри, които винаги са се разигравали.
С резултата от изборите всички получиха каквото искаха. Включително и БСП, получи това, което искаха, освен за лидерския пост в БСП, но това не вълнува българските граждани.
Цялото интервю с Христо Панчугов е в звуковия файл.
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи? Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..
Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този момент и то е, че опозицията е от две..
В свят, в който промените в климата и загубата на биоразнообразие вече не са далечни заплахи, всяка стъпка към по-зелена и устойчива среда има значение. Над 3500 дървета и храсти бяха засадени в рамките на еко инициатива на ХОЛДИНГ КЦМ 2000 . Тя носи името „Засаждаме 2500 + дървета“ и се осъществява по повод 25-годишния юбилей на дружеството..
Центърът по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив отбеляза 10 години от създаването си. Той е първият и единствен в България център за върхова наука в полза на устойчивото земеделие и човешкото здраве. Оборудван с технологии от най-ново поколение, центърът се налага като притегателен център за млади изследователи и..