"Аз не съм доволен от така създалата се пътна карта и тя по никакъв начин не е съгласувана с Община Пловдив". Така кметът Здравко Димитвор коменти в предаването "Ден след ден" затварянето за ремонт на част от Околовръстното шосе на града и последвалия хаос в движениетo.
По думите му проектът за ремонта е предложение на местната структура на АПИ, което е одобрено от София, но не е постъпило в местната администрация.
"Това предложение трябваше да бъде съгласувано с нас, тъй като целият трафик от околовръстното преминава сега през града", каза още Димитров.
Доста спорно е дали този ремонт е необходим на този етап след като, когато бях областен управител спрях проектирането на околовръстното шосе, което минаваше горе до Първенец. Димитров е искал околовръстния път да мине по старото трасе, да бъде четирилентово, да бъде скоростен път и всички кръстовища да бъдат на две нива. На какъв етап е това предложение не е ясно, подчерта кметът на Пловдив.
„Трафикът в града става непоносим. Готвим нови кръстовища със секции за десни завои. Предстоят и други решения – преминаването покрай Водната палата на две нива, нов мост над река Марица, проектът Модър-Царевец, пробива под гарата. Това са решения, които са важни за града в годините напред“, подчерта Димитров.
В интервюто кметът коментира и обявеният конкурс за директор на "Старинен Пловдив". На поста без конкурс е назначен Богомил Грозев, който след последното си смущаващо педложение за диджей- уредник на Античния театър акумулира нова порция обществено недоволство.
Здравко Димитров сподели, че е доволен от работата на Грозев, защото "раздвижи Стария град" и няма нищо драматично в обявяването на конкурса, защото такова е било намерението му още при назначаването на сегашния директор.
Цялото интервю с кмета Здравко Димитров може да чуете в звуковия файл.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..