Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната на всички фронтове в държавата не води към добро

Не смея да гледам за по-далечен хоризонт от шест месеца за правителството

| обновено на 08.02.22 в 16:38
Снимка: БГНЕС

Все по - драматични, но с неясен резултат и вплетени интереси остават битките по върховете на държавата – между управляващи и прокуратура, между премиер и президент, вътре в самото мнозинство, между него и опозицията. 

За последните скандали, гарнирани със списъци за арести и позабравения образ на призовкаря, както и за конфликтите с мирис на газ говорим с журналиста от "Епицентър" Валерия Велева

Велева смята, че днес страната ни живее в два свята. Тя уточни, че от една страна са гражданите, които са притиснати от жестоките цени, от друга страна са скандалите по жълтите павета. 

Велева каза: "Наблюдаваме конфликтите между премиер и президент, между премиер и главен прокурор, всички тези минивойни не решават основния въпрос пред страната, или как да се справим с икономическата криза, и как да спре обедняването на хората. Говори се много малко за газовата криза и вниманието е насочено към скандалите."

"Това което наблюдаваме е като театър, самото правителство и лично Кирил Петков създават опасни конфликтни ситуации и нестабилност в страната от неопитност, те са неподготвени за адекватни управленски решения и не знаят как функционира държавата", каза пред Радио Пловдив Валерия Велева. 

"Не може министър-председателят да иска обяснение от главния прокурор по вестникарски публикации. Той не трябва да разговаря с него с медийни факти, а по сводките, които всяка сутрин са на бюрото му", каза още Велева. Тя попита защо липсват законодателни инициативи, и в парламента не се внасят нови законопроекти, които да са различни от тези на предишните управляващи. 

"Опасявам се, че приказките за новия начин на управление не се подплатяват с действия", допълни журналистът. 

"Кирил Петков непрекъснато влиза от скандал в скандал", посочи Валерия Велева. По думите ѝ газовата война е следствие на войната между премиера и президента. 

Велева изрази становище, че войната на всички фронтове в държавата няма да доведе до нищо добро. "Това правителство трябва да издържи поне до приемането на бюджета, който ще бъде гласуван много трудно в НС. Падането на мораториума ще бъде много сериозен удар за българските семейства. През юни идва финалът на френското председателство на ЕС, тогава трябва да се реши дали допускаме Северна Македония за ЕС. Аз не смея да гледам за по-далечен хоризонт от шест месеца за това правителство", заключи Велева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
павлина върбанова, как се пише

Матурата по БЕЛ с всяка година става все по-лесна

С всяка изминала година задачите на матурата по български език и литература стават по-лесни, коментира д-р Павлина Върбанова, създателка на  образователната платформа за грамотност "Как се пише". Припомням, че на 21 май зрелостниците се явиха на държавния зрелостен изпит.  Върбанова добави, че е възможно това да се прави с цел повишаване средния..

публикувано на 22.05.25 в 16:43

55% от българите не се чувстват добре информирани за еврото

Повече от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото, сочи проучване на агенция „Тренд“.  Изследването е представително за пълнолетното население на страната, по поръчка на „24 часа", посветено на обществени нагласи спрямо основните институции, партии и актуални теми. Проучването е реализирано в периода между 12 и 18 май..

публикувано на 22.05.25 в 15:36

Писателят, издател и журналист Валентин Георгиев ни напусна

Напусна ни един много добър човек и писател - Валентин Георгиев. Той пое по пътя към вечността снощи след тежко боледуване.  Валентин Георгиев беше програмен директор на ИК "Хермес", наш колега журналист, работил дълги години във вестник "Марица", писател, чиято дарба блесна още в студентските му години в ПУ "П. Хилендарски", където е завършил..

публикувано на 22.05.25 в 12:54
Любомир Стефанов

Румен Радев закъсня с опитите за създаване на политически проект

„Очевидно е, че се полагат усилия от страна на политиците за приемането на еврото от 1 януари 2026 година. Друг въпрос е до колко те се оценяват положително, или отрицателно, тъй като свикнахме да се разделяме, във всяко едно отношение. И всичко, което правим, да го подлагаме на съмнение. Виждате, застъпниците за приемането на страната ни в..

публикувано на 22.05.25 в 10:33

Христо Г. Данов - родоначалникът на българското книгоиздаване

В навечерието на най-светлия български празник – 24 май – ви разказваме за издателя Христо Г. Данов или човекът, който дари книгата на българския народ. Освен основател на модерното  книгоиздаване, книгопечатане и книгоразпространение той е бил и всеотдаен кмет на Пловдив.   Името му е символ на наука и образование, на вяра в българина...

публикувано на 22.05.25 в 10:11