Изложба живопис „Пътешествия на времето" на Eвгений Петров ще бъде открита тази вечер в пловдивската галерия Signa. В настоящата изложба художникът представя 24 платна маслена живопис, като слага акцент на природните красоти на България. Авторът изненадва с реалистични творби, в които има малко тъга, но и позитивизъм, чрез оживяването на композициите със свежи детайли или цветни петна. Галеристите пишат: „Един от известните пловдивски художници, който добива все по-голяма популярност и чиито творби непрекъснато се търсят в галерията ни. Представяме го за пети път от основаването ни.“
Евгений Петров е роден през 1969 г. в Пловдив. Завършва Художествената гимназия „Цанко Лавренов“ в града /1988 г./, а през 1996 г. - Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий” - Факултет “Изобразително изкуство”, специалност ”Живопис” в класа на професор Н. Русчуклиев.
През 1997 г. е номиниран за млад автор на годишната изложба на Дружеството на пловдивските художници /ДПХ/, в който членува от завършването си.
От 2000 до 2006 г. живее и твори в САЩ. През 2001г. е приет за член на One Ear Sosiety там. От 2006 г. е член и на Съюза на българските художници – София. От 2008 да 2010 е в Управителния съвет на ДПХ .
През 2010 г. става съосновател на ART BOX 69. Има свое самостоятелно студио. С течение на времето е изработил свой разпознаваем стил на изобразяване, който допада много на почитателите му.
В периода от 1992 до 2022г. има над 36 самостоятелни изложби и множество участия в общи експозиции в страната и чужбина.
Негови картини са притежание на много частни колекции в САЩ, Русия, Белгия, Англия, Холандия, България, Франция и други страни.
Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..
Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г. Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век? На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив, събота,..
Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува. Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви". Композициите на творбите и цветовете им изследват..
Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата. Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..
Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..