„НС е длъжник на обществото и на Висшия съдебен съвет, защото от доста време трябваше да смени своите представители във ВСС така както направи съдебната власт, тъй като техният мандат изтече отдавна. Затова парламентът първо да направи опит да състави правителство и да попълни конституционните органи с квота от парламента и тогава да мисли за конституционните промени. С нови попълнения ВСС ще стане по-легитимен“, каза доц. Паунов. Той добави, че в над 70 институции и органи има квота, излъчвана от НС. Разкритикува още депутатите, че не изпълняват конституционните си задължения, тъй като за месец има над 90 постъпили законопроекта в деловодството, но няма реална законодателна дейност.
Доц. Паунов подчерта, че важно бързо да бъдат направени конституционни промени, но преди това трябва да се анализират експертно.
„От доста време президентът афишира, че има изготвен проект за промени в конституцията. Интересно ми е защо никои не поиска среща с него, за да им представи основните промени.
Конституцията не е една дъвка, която непрекъснато да се разтяга и да се правят балончета с нея.
Идеята за премахването на служебното правителство не е рационална“, добави още доц. Паунов.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..