Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цената на Иван Гешев са парите от Плана за възстановяване

Това, което се случва в съдебната власт, винаги е част от политиката в България, категоричен е бившият правосъден министър Антон Станков. 

Според него „уволнението“ на главният прокурор беше незаконосъобразно, защото му беше отказано правото на защита.

Сега президентът е призован да спази законността – видяхме как беше освободен главният прокурор от ВСС  - в негово отсъствиие и в отсъствие на адвоката му . 

Цената на главния прокурор са парите, които България ще получи по Плана за възстановяване и устойчивост, смята бившият правосъден министър. 

Антон Станков обяви, че за съдебна реформа се говори, защото тя струва пари.

 „Страшно много пари се вкарват, и то от чужбина, в тази куха идея“.

Процесите, които се развиват в момента показват колко политически зависими са са членовете на ВСС, коментира Станков и риторично попита  - "Какъв проблем се решава с уволнението на Гешев? Следващият главен прокурор ще се осмели ли да оттегли исканията на имунитетите?".

Според Антон Станков Делян Пеевски няма необходимият професионален опит да бъде член на комисията, която ще променя Конституцията. 

Крум не е измислял закони, той ги е приложил. Нака си приложим законите, призова бившият правосъден министър.

Цялото интервю е в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28