От КТ „Подкрепа“ обаче поискаха отлагане с поне една година.
Това се базира върху многото коментари около довършването на всички правила, които трбва да влязат в сила дотогава.
„На първо място, ние не сме подготвени за такава либерализация, макар и частична“ - казва конфедеративният секретар на синдиката Александър Загоров.
Има много неизяснени и объркани компоненти. Грозят ни заплахи буквално от всяка страна. Работещите бедни у нас са една огромна армия – по наши данни са 670 000 български работници са такива, а има поне още толкова, които са неработещи и също така бедни. Може да се стигне дотам, че тези групи да не могант просто да си платят тока и да бъдат изключени!
По думите му, приходите в буферния фонд, замислен да покрива разликата от високата цена за потребителите, са недостатъчни в момента. Очертават се и други дефицити, които няма да постъпят в него.
„В момента с тези промени няма никаква яснота какво се случва с българската енергетика. ПАВЕЦ "Чаира" например е счупен, проблеми назряват и в АЕЦ „Козлодуй“. Мини „Марица – Изток“ 3 буквално се тресат, защото нямат приходи. Бъркотията е пълна. Пълна неизвестност е какво се случва в този отрасъл. Особено в този регион, на „Мариците“ – алармира Александър Загоров.
Имаме национален ресурс – въглища, но заради цените на емисиите, енергията от тях е вече непродаваема – категоричен е той. Нещата са тясно обвързани и с човешките дела. Толкова много пренебрежение към такива огромни групи хора, не сме си го представяли.
Ако се стигне до пълна либерализация на пазара на електроенергия за битовите потребители, тогава 2.5 млн. българи с техните домакинства ще бъдат енергийно бедни!
„Обърквацията“ е пълна, обобщава синдикалният експерт от КТ „Подкрепа“ Александър Загоров.
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..
"Правителството на 77-я си ден оцеля с 25 гласа повече, отколкото бе избрано". Това коментира журналистката от сайта "Епицентър" Валерия Велева след като мнозинството в парламента отхвърли поискания от "Възраждане" вот на недоверие на калинета на Росен Желязков. Валерия Велева припомни, че към формулата 3 плюс 1 на управляващото мнозинство гласове против..
Първи вот към кабинета „Желязков“ ще гласуват депутатите. Какъв смисъл има от него, след като дори и вносителите от „Възраждане“ ясно признават, че няма да мине? Според политолога Страхил Делийски невинаги крайната цел на вота на недоверие е сваляне на правителството. По думите му той е един от инструментите на опозицията да наложи някаква..
Обезопасен е районът при срутената подпорна стена в източната част на Небет тепе и не се налага ограничаване на достъпа до археологическия комплекс. Това каза в предаването "Точно днес" на Радио Пловдив кметът Костадин Димитров. След първоначалните разговори предстои среща със специалисти и археолози, за да бъде обсъдено какви действия ще бъдат..