Водата е в основата на живота на Земята и качеството на живота ни пряко зависи от нейното качество. Като стратегически ресурс водата може да създаде мир или да предизвика конфликт. „Вода за мир“ е мотото на днешния Световен ден на водата.
За жалост, водата е търговски продукт, чиято цена се плаща от потребителите.
У нас водата все поскъпва, на места драстично. Има и парадокс - в обезлюдяващите се райони, където хората имат най-ниски доходи, плащат най-скъпа вода. Кризата с водата и вдигането на цената ще коментираме с Георги Владов, зам.-председател на Българска асоциация по водите.
За транспортната бедност в България ще говорим с Даниел Попов, експерт по транспорта и част от екипа на сдружението „За Земята“. Доклад на сдружението сочи, че над 2,1 млн. от българите (над 31%)са в риск от транспортна бедност, а проблемът е особено остър в селските райони и при хората, които пътуват дълго в градовете. В разговора ще питаме експерта какви са решенията и заложени ли са те в Националния план за възстановяване и устойчивост.
И за още една бедност – енергийната, ще стане дума в днешната програма „Ден след ден“. Отпадането на регулираните цени от 1 юли ще доведе до поскъпване на тока за бита с 20%, предупредиха експерти и синдикалисти. Същевременно, дефицитът във Фонд "Сигурност на електроенергийната система" в момента е 1 милиард лева. След продължили часове остри спорове парламентът задължи финансовия министър Асен Василев да върне 1 млрд. лв. в енергетиката. Хаоса в енергийната ни система и колапса в енергийната ни сигурност ще коментираме с енергийния експерт и бивш депутат Димитър Иванов.
От Пловдив, по традиция на 22 март, стотици рокери потеглиха в пролетно мотошествие до Бачковския манастир. Включиха се мотористи от цяла Южна България и за 33-ти път откриха сезона. Стоян Терзиев събра в репортаж днешната проява на рокерското братство.
Слушайте програма "Ден след ден" и в днешния петък от 15 до 17 часа.Понеделник е нарочен от работещия народ за неприятен и необичан ден. След мимолетната почивка през уикенда седмицата започва отново с всичките си присъщи и отложени задължения, а това хич не се харесва заетия човек. Имаме обаче нещо, на което можем да вменим цялата вина за киселото си настроение, напиращия мързел и несбъднатите очаквания. Понеделник,..
На 18 ноември с темите в развитие и акценти от деня. До 9.30 говорим за политика, пътна безопасност, здраве и вино. Ще се подреди ли политическият пъзел или вървим към нови избори? Какъв е шанса партиите да се разберат и да се сформира мнозинство, което да излъчи не само председател на НС, но и кабинет. Темата коментира политолога проф. Румяна Коларова...
Замисляли ли сте се, че хармонията в дома не зависи само от Вас? Понякога се питаме защо например р аздорите са по-чести от преди или по-страшно - з дравословното състояние на децата защо се влошава често. Отговорите на всички тези въпроси се крият в паметта на българина и най-вече в подредбата на вещите в собствения ни дом. Спазването на..
Рано или късно всичко се случва - въпрос на време! Днес говорим за Европейски ден на музикотерапията с Радка Георгиева, музикотерапевт. Очаквайте и Елена Шахънска, в пореден епизод на съвместната ни рубрика. Темата са биоенергийните упражнения. Разговаряме с инж. Николай Чалъков и Ани Шилева, психолог с над 20 години опит в..
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ е талантливият, млад пианист Илиян Тиганев, който е и автор на химна на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“. Завършил е Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев". Следвал е и в Италия. Въпреки крехката си възраст – едва 25 години – вече е диригент на певческото..