Майката на 22-годишния Емануел Нина Мишева е човекът, взел тежкото решение кракът на сина й да бъде ампутиран, тъй като не е можело да бъде спасен. Тя разказа, че животът на семейството й се преобръща, след като Емануел катастрофира на АМ "Тракия" край Пазарджик, на връщане от София. Той завел на летището в столицата баща си, а после тръгнал да се прибира, когато губи съзнание и се забива в мантинелата на магистралата. Младежът бил откаран в пазарджишката болница с почти отрязан от мантинелата ляв крак, натрошен таз и опасност за живота. В болницата ампутират крака му.
Така започва ходенето по мъките за семейството. Синът им се събужда, но се оказва, че след два дни отново трябва да бъде опериран, като този път операцията е коремна заради перитонит и проблем с белите дробове. Междувременно семейството решава да го преведе УМБАЛСМ "Пирогов", но вместо там, Емануел е транспортиран в пловдивска болница. В крайна сметка все пак стига до "Пирогов", но се оказва, че има вътреболнични инфекции и сепсис.
Така, вместо да бъде направена тазовата операция, започва лечението на сепсиса и останалите инфекции. Налага се втора ампутация на крака заради некротизирала тъкан и чак след това се стига до тазовата операция, която, въпреки забяването, е успешна.
В момента Емануел е добре, посещава психолог, за да преодолее психическата травма от операцията. Той започва рехабилитация в рехабилитационен център в София. Но престоят му там и протезата, която ще му бъде направена струват изключително скъпо, а Здравната каса отпуска 3 800 лева, сподели майката. Затова тя се обръща към хората, с молба за помощ.
Сумата необходима за рехабилитация и протезиране е в размер на 132 200 лева. Семейството има банкова сметка и регистрация в сайта на фондация „Павел Андреев“.
Публикуваме и банковата сметка на Емануел:
Банка ДСК АД
IBAN:BG34STSA93000028489154
BIC:STSABGSF
Емануел Емилов Мишев
В края на месец март разказахме за млад мъж от първомайското село Бяла река, който събира и след това дарява инвалидни колички и столове на хора с увреждания в нужда. 9 месеца по-късно той вече е учредил благотворителна фондация и в началото на следващата година възнамерява да открие склад, в който да се събират помощните средства, които..
В последната ни рубрика за успешните образователни практики ще Ви разкажем за Професионална гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ в Пловдив. Учебното заведение участва в проект „Модернизиране на професионалното образование и обучение“. Той се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се..
В събота и неделя в Пазарджик предстоят 2 големи кампании на сдружението "Добро сърце". В центъра на града, на „Тортата“, ще бъдат раздадени над 2000 хляба, разказа Георги Янакиев от сдружение „Добро сърце“. "Кампанията "Никой не е по-голям от хляба" цели да покажем на хората, че не е лошо да се дарява. Кампания от хората за хората – да..
Какво губи националната икономика, пренебрегвайки постиженията на българските учени? Защо бизнесът у нас не е иновативен и купува нови технологии от Запад, вместо български разработки? Според проф. Калоян Петров, директор на Института по инженерна химия към БАН, това невинаги е така, но в общия случай предприемачите предпочитат да купуват..
Средства за инвитро процедури са насочени към земеделците – това е манипулация, която измества фокуса от важни теми в държавата, категорични са от Национална асоциация на зърнопроизводителите. Те са и в стачна готовност, заради липсващи средства в проектобюджета за догодина, които са ключови за стабилността на сектора. Става дума за два..