Тя подчерта, че в демокрация е естествено хората да излизат на протест и да заявяват своите искания и претенции към народните избраници, към ръководството на държавата. Караянчева добави още, че по време на предизборната кампания в срещите си с избиратели те многократно са призовавали партиите да спрат да се карат и да се вслушат в разума, защото не може да се продължава с тази политическа криза.
Според нея в днешния ден на първото Народно събрание ще стане ясно дали наистина политиците могат да отговорят на исканията на своите избиратели.
„Никои не може да каже колко ще продължи този пленарен ден и дали ще бъде както в миналите две Народни събрания. Мисля, че е много важно да върнем традициите в нашия парламентаризъм – първата партия, която е победител в изборите, излъчва председател на НС.
Големият тест за политическите сили ще бъде, когато останат на финалната права двама кандидати и трябва да решат дали ще подкрепят Рая Назарян.
Рая Назарян показа, че може да ръководи парламента, натрупа и достатъчно парламентарен опит, може да пази и баланса в залата, което е изключително важно“, обясни Караянчева.
Подчерта, че в предходния парламент са правили компромиси и с това са показали, че могат да бъдат диалогични и отстъпчиви, но вече ще бъдат малко по-категорични.
„Пазарлъците на ПП-ДБ веднага след изборния ден за санитарен кордон около Делян Пеевски поставя червени линии и показва желанието да се избяга от разговор.
Те си търсят оправдание как да не влязат в разговор с нас. Ние казахме, че с двете ДПС-та няма да влезем в коалиция, казахме, че ПП-ДБ са естествения ни партньор и трябва да седнем на масата за разговори, да разгледаме програмата ни и заедно да решим с кого ще правим правителство.
Те не желаят да разговарят. Извиват ръце, за да покажат колко са чисти, а в миналото НС при сглобката те бяха заедно с ДПС, говориха си постоянно. Какво се промени? Разделителните линии през последните 4 години доведоха до абсолютна катастрофа. Видяхме от всички избори, че конфигурацията на НС е тази и трябва да се търси решение в нея“, коментира Цвета Караянчева.
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..
Над 400 читалищни дейци от цялата страна подписаха Отворено писмо и го изпратиха до Министъра на културата и членовете на Комисията по културата и медиите в 51-ото Народно събрание. Документът изразява тяхното мнение от програма „Читалища“. В писмото си те посочват проблемите, сред които има огромен интерес – подадени са над 1400 проекта,..
Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по-високи, каквото мнение се изказа от родни туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от англичаните и 12% от германците вече си..
Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..