И двамата седяха в хола: тя на любовния стол, той на дивана. Тя го погледна с копнеж. Но той не забеляза. Очите му бяха приковани в телефона. Тя не знаеше какво прави той, дали сърфира в мрежата, играе ли игра или планира. Всичко, което знаеше, беше, че чувстваше, че телефонът привлича повече внимание от нея....
Това е история, която е твърде позната на много двойки. Смарт телефоните са станали толкова неразделна част от живота ни, че често е трудно да забележим колко разсеяни сме станали. Но по-страшното е, че без да искаме всъщност неглижираме човекът до нас, като го караме да се чувства игнориран, пренебрегнат, самотен.
И със сигурност няма приложение, което да ни вкара в поправителен режим, освен ако ние самите не се вземем в ръце и не започнем разговор с партньора, но не като го критикуваме, а напротив - като подходим с любов, казва психологът Емилия Крушков.
Този споделен подход поддържа разговора конструктивно. Като признавате, че и двамата може да сте предизвикани да устоите на зависимостта от устройствата, е по-вероятно да работите в екип, за да се справите с проблема - със състрадание и откритост, но и с поемането на отговорност за собствените ви нездравословни навици.
"Друга добра идея е да определите някои ясни споразумения около използването на телефона. Например: Без телефони по време на хранене: Дръжте телефоните далеч от масата, за да създадете пространство за истински разговор. И още - започнете и завършете деня заедно, като отделите малко време, за да се свържете един с друг с някаква приятна дейност, защо не и специално създаден личен ритуал"
Ясните, конкретни цели, а не неясни намерения - ще улеснят отчетността и ще развият по-близка връзка помежду ви, съветва още психологът Емилия Крушков.
В Деня на любовта, тя бе наш специален гост в предаването "Вход свободен". Целият разговор е достъпен в прикачения звуков файл.
В навечерието на 24 май заповядайте на среща със стихове и музикални изпълнения в НЧ "Възраждане 1983". "Със стих и ноти в навечерието на 24 май" е празничният рецитал на млади творци, който се открива точно в 18:00, входът е свободен. " Тази година решихме да дадем думата и отговорността на по-млади автори и изпълнители. Затова сме поканили поети,..
С диригента Яна Делирадева се срещнахме, за да ни разкаже за чудесното представяне на хор "Детска китка" в IV-тия международен конкурс Vox lucentis- 2025 в Лука- Италия , откъдето хорът се завърна с две златни отличия и Специалната награда за диригентско майсторство на нашата гостенка. Лука е прекрасно градче в сърцето на Тоскана, разположено..
Двуезичното издание „Късаджа/Накратко“ е сборник с кратки словесни форми от културата на турската, татарската и гагаузката общности в България. Кратките четиристишия (мани), са с любовно-хумористичен характер и са част от общуването на младите хора, по време на различни поводи, празници и събития. „Това е едно специфично умение,..
MOVE Week става част от детския празник „Жива Марица“, на 1 юни. Алеята на булевард „Марица“, в Пловдив, ще бъде преобразена в място за игри, артистични, спортни и забавни занимания. Активната програма на събитието ще включва открити тренировки за деца и възрастни, и консултации за хранене за майки и бебета. По време на “Жива Марица”..
Как да разпознаваме своята сродна душа? Как се чувстваме когато я срещнем? Какви са уроците, които трябва да усвоим заедно? През какво минава любовта между сродните души? Отговорите на тези въпроси ще търсим заедно с прекрасната Меги Димчева. Като истинска фея и с най-добри намерения, тя ще ни води в това пътуване към самите себе си, защото искрено..