Как ще се паркира занапред с новите правила на общината в Стария град, по темата разговаряме с хотелиера Христо Гюлев от Сдружението на собствениците, живущите, работещите и инвеститорите в Старинен Пловдив.
Гюлев каза, че живее и работи от 2016 година в Стария град. Той посочи, че не разбира защо всяка година се случва едно и също нещо, "някой тръгва без консултации, с нас собствениците да прави промени".
"Тези промени са предлагани с най-добри намерения, но от хора, които нямат никаква информация от нас, от сдружението", смята Гюлев.
"Заместник-кметът с ресор "Транспорт" Ерол Садъков казва, че новото ще бъде за живеещите да бъде с един пропуск за адрес, но това не е ново, и днес е така, но не се спазва. Вие не предлагате нищо ново за нас, и сега е така, но не се спазва", каза в интервюто Гюлев.
"Единственото ново е желанието - Стария град да се превърне в скъпоплатен паркинг", заяви Гюлев
"Раздадени са 1500 нерегламентирани пропуска за достъп, отдавна проблемът с мултиплицирането на картите е решен, имаме разбиране и диалог с комисиите в ОбС на Пловдив. Първата важна стъпка беше направена, ясно е, че днес имаме карти и пропуски над 1500 броя. Втората стъпка е да се изброят възможните места за паркиране, които са частни и общински и защо никой не казва, че община Пловдив е най-голям собственик в Стария град. Точно три паркинга стоят празни", посочи Гюлев. Той пресметна, че 200 свободни пустеещи места има в Стария град, които са на община Пловдив.
"Не е нужно да се сложат бариери в Стария град, и да го превърнем на резерват на таласъми. Стария град е жив благодарение на туристите, които идват, проблемът е в раздадените пропуски на хора, които не живеят там", обобщи хотелиерът.
"Ние предлагаме всеки да докаже правото си и да се закрият всички досега издадени пропуски", каза още Гюлев. Само 281 бяха първоначалните пропуски, сега са 1500, какво правим, как така, попита още Христо Гюлев.
Преждевременно е да говорим, че партия "Продължаваме промяната" (ПП) си отива, но нанесеният удар по нея е много силен. Това заяви в програма "Точно днес" политологът и университетски преподавател доц. Борис Попиванов . Според него, този удар е доста по-силен, защото ПП е може би единствената партия в този парламент, която при създаването си..
Пампорово е домакин на Втора национална научна конференция за климатолечение " Ролята на климатолечебните курорти за здравето – примерът Пампорово ". Събитието се организира от Министерството на туризма и Община Чепеларе. Целта на двудневния форум е да подчертае възможностите на курортния комплекс Пампорово и региона в климатолечението и да даде..
Оставката на Кирил Петков като политическо действие, според мен, е един достоен акт. Един лидер трябва да постъпва по този начин, когато има сътресения. Особено когато те са свързани с корупция. Както се разстресе не само цялата партия, но и цялата държава, това е отговорното действие. Тук не виждам. Това заяви в интервю за Радио Пловдив..
Четирима души получиха званието „Добър човек“ в рамките на 14-тата кампания „Пловдив – град на доброто“. Те бяха наградени от кмета Костадин Димитров на церемония в Заседателната зала на Община Пловдив. В категорията „ Добротворчество “ бе отличен Галин Видев за организираната от него акция „Дари предмет не за смет“ в помощ на болни..
Как подадената оставка на Кирил Петков като съпредседател на "Продължаваме промяната" и като депутат ще се отрази на процесите вътре в коалицията и на политическия живот в страната, коментира в програма "Точно днес" социологът доц. Алексей Пампоров. Според него това е доста закъсняла оставка, която Кирил Петков може би е трябвало да подаде още преди..