Как ще се паркира занапред с новите правила на общината в Стария град, по темата разговаряме с хотелиера Христо Гюлев от Сдружението на собствениците, живущите, работещите и инвеститорите в Старинен Пловдив.
Гюлев каза, че живее и работи от 2016 година в Стария град. Той посочи, че не разбира защо всяка година се случва едно и също нещо, "някой тръгва без консултации, с нас собствениците да прави промени".
"Тези промени са предлагани с най-добри намерения, но от хора, които нямат никаква информация от нас, от сдружението", смята Гюлев.
"Заместник-кметът с ресор "Транспорт" Ерол Садъков казва, че новото ще бъде за живеещите да бъде с един пропуск за адрес, но това не е ново, и днес е така, но не се спазва. Вие не предлагате нищо ново за нас, и сега е така, но не се спазва", каза в интервюто Гюлев.
"Единственото ново е желанието - Стария град да се превърне в скъпоплатен паркинг", заяви Гюлев
"Раздадени са 1500 нерегламентирани пропуска за достъп, отдавна проблемът с мултиплицирането на картите е решен, имаме разбиране и диалог с комисиите в ОбС на Пловдив. Първата важна стъпка беше направена, ясно е, че днес имаме карти и пропуски над 1500 броя. Втората стъпка е да се изброят възможните места за паркиране, които са частни и общински и защо никой не казва, че община Пловдив е най-голям собственик в Стария град. Точно три паркинга стоят празни", посочи Гюлев. Той пресметна, че 200 свободни пустеещи места има в Стария град, които са на община Пловдив.
"Не е нужно да се сложат бариери в Стария град, и да го превърнем на резерват на таласъми. Стария град е жив благодарение на туристите, които идват, проблемът е в раздадените пропуски на хора, които не живеят там", обобщи хотелиерът.
"Ние предлагаме всеки да докаже правото си и да се закрият всички досега издадени пропуски", каза още Гюлев. Само 281 бяха първоначалните пропуски, сега са 1500, какво правим, как така, попита още Христо Гюлев.
Христовото възкресение се представя по два начина – по време на слизането в ада и след като вече е възкръснал жените мироносци отиват и виждат празен гроба. Обикновено при композицията с празния гроб се представят и спящите войни, които са били поставени да пазят някои да не открадне тялото на Исус. През 19 век в иконографията на..
Точно преди седмица на Велики понеделник Гражданско сдружение "Будител" започна кампания за набиране на средства, необходими за завършването на Духовен център "Св. Троица" към храм "Свети Архангел Михаил" в Асеновград. Центърът ще се превърне в духовен и социален дом - с Неделно училище за децата, което ще ги запознае с християнските добродетели,..
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..