Баскетболистките на Монтана победиха с 54:50 точки "Хасково 2012"

Баскетболистките на Монтана победиха с 54:50 точки "Хасково 2012". Публиката в зала "Младост" наблюдава изключително интересен и напрегнат мач. Двата отбора заложиха на сигурна защита и затова резултатността бе много слаба. Още в началото баскетболистките на Монтана поведоха и успяха да запазят аванс, въпреки че той изобщо не беше голям. През първите две четвърти разликата се движеше между 3 и 6 точки. На почивката домакинките имаха аванс от 4 точки – 31:27. Темпото се запази и след подновяването на играта, като състезателките на Хасково непрекъснато скъсяваха аванса на Монтана. При 8 точки преднина – 42:34 започнаха последните десет минути. Малко след това монтанчанки увиличиха преднината на 11 точки. За три минути Хасково я стопи, а 14 секунди преди края резултатът бе 51:50 точки. Младата надежда на Монтана Ива Костова вкара едни от наказателните удари, а опитната Радостина Славова отбеляза и двата фаула. Джесика Кох се опита от тройката, но не успя и така Монтана спечели с 54:51 точки срещу Хасково. Радмила Нешева бе най-резултатна за победителките с 15 точки, от тях три тройки. За Хасково нисичката Тоня Гърти отбеляза 18. В следващия кръг Монтана гостува на "Берое" /Стара Загора/.

Монтана – Хасково 54:50 - /19:15; 12:12; 11:7; 12:16/

Монтана: Нешева 15, Славова 10, Томова 7, Кордова 6, Михалкова 9 /Костова 6, Симеонова 1/

Хасково: Лестър 8, Тодорова 3, Гърти 18, Кох 14, Шумарова 3 /Найденова, Загорова 2, Томас 2/

Зала "Младост": 300 зрители

Съдии: Младен Субашиев, Иван Маринов

"Нефтохимик 2010" се наложи на Левски с 71:58. Днес от 18.30 часа е срещата "Дунав 8806" Русе - "Берое" Стара Загора. В класирането води тимът от Бургас.
По публикацията работи: Любо Андреев