Видинската състезателка Цветелина Цветанова спечели първата Европейска купа по джудо за 2013 година

Състезателката на СК "Борба, самбо, джудо"-Видин Цветелина Цветанова спечели първата Европейска купа по джудо за 2013 г, съобщиха от ръководството на клуба. Общо за минута и десет секунди игрово време, Цвети надви трите си противнички на провелият се вчера и днес в хърватската столица Загреб турнир за Европейската купа по джудо. В първата среща, видинчанката победи с Ипон само за 15 секунди румънката Таня Ене. Във втората среща, след 25 секунди борба и болезнен прийом (ключ) отказа втората румънка в категорията - Маделина Кристя. И във финалната схватка за 30 секунди с Осае Коми (задържане), Цвети победи Лоти Мишколци от Унгария. По този начин, абсолютно безапелационно стана носител на първата за 2013 година Европейска купа. Втората видинска участничка Боряна Борисова реализира една победа и две загуби, и зае девето място.

"През тази година има пет Европейски купи, ние ще опитаме да участваме на всичките, защото с класирането си на тези турнири състезателите печелят точки за Европейската ранглиста, а първите четирима състезатели, от същата ранглиста добиват правото да бъдат поставени в схемата на Европейското първенство", каза старши треньорът на видинския клуб по самбо и джудо Пламен Петров. Цветелина Цветанов засега е водач на ранг листата.
По публикацията работи: Екип Клуб Спорт