Осмо място за кадетите на Видабаскет, Калоян Петров топ реализатор

Кадетите на Видабаскет постигнаха най-големия успех за школата на клуба от 2007 година насам - осмо място на финали от държавно първенство. Възпитаниците на Николай Колев завършиха участието си на финалите в Самоков като се наредиха в крайното класиране пред редица добри баскетболни школи в страната като тези на Рилски спортист и Черно море Варна. Това показва, че видинската баскетболна школа продължава да ражда таланти и в същото време показва добрата работа на Николай Колев в клуба.

Днес в мача за седмо място Видабаскет загуби от Доростол с 45-63 и така завърши на осмо място. Още в началото силистренци излязоха напред в резултата и след като всяка част увеличаваха аванса си с по 2-3 точки, стигнаха до успеха.

За Видабаскет с 15 точки и 10 борби завърши Калоян Петров. Той спечели и приза за най-добър реализатор на турнира със средно по 20.3 точки на мач.
По публикацията работи: Росен Ракаджиев