Слаб мач за националите и равенство срещу Люксембург

Националите ни не успяха да спечелят срещу Люксембург

Отборите на България и Люксембург завършиха 0:0 в среща от 3-ия кръг на футболния турнир Лига на нациите.

Срещата се игра пред 15 хиляди зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив, а нашите изиграха най-слабия си мач от началото на турнира.

Малко преди излизането на футболистите на терена звуча песента "Клетва" в памет на музикалната легенда Кирил Маричков, който почина вчера при инцидент.

Мачът започна с надмощие на гостите, но първата възможност за гол се откри пред Филип Кръстев.

В 15-ата минута вратарят на Люксембург Антони Морис си поведе силно топката, което позволи на халфа на Цволе да я овладее.

Последва изстрел на Кръстев, но бранителите на Люксембург успяха да изчистят.

В ответната атака Алесио Курчи изскочи пред Димитър Митов, след което пробва да хвърли българския страж, но топката не намери вратата.

В 37-ата минута Александър Колев можеше да засече топката на десетина метра фронтално срещу вратата на гостите, но не успя да намери топката.

В 58-ата минута гостите пропуснаха да отбележат.

Дирк Карлсон засече топката с глава на границата на вратарското поле, но не уцели вратата.

До края на срещата нещата не се промениха, а нашите така и не успяха да намерят пътя до успеха, като в добавеното време Здравко Димитров пропусна да се разпише.

Трима от националите ни няма да могат да вземат участие в следващия мач със Северна Ирландия във вторник.

Алекс Петков, Алекс Колев и Флориан Нюрнбергер получиха жълти картони срещу Люксембург и няма да могат да играят срещу ирландците.

По публикацията работи: Петър Ненов