Към филмите са добавени субтитри с кратка информация за заснетите места. Чудесна идея би било те да се използват и от учители, които да направят часовете си по история и география малко по-актуални и интересни за учениците. Целта, която си поставят създателите на проекта е да покажат, че с не много средства могат да се направят много качествени неща, които да се гледат от хората и да се възприемат по нов и интересен за тях начин:
В момента на сайта са достъпни 16 кратки филма за крепостта Баба Вида, крепостта Овеч край Провадия, Белоградчишките скали, Шуменската крепост, нос Калиакра. За всеки обект екипът е отделил поне 3 дни, защото, въпреки че познават България изключително добре, когато се снима отгоре – всичко е различно. Много от кадрите не могат да се използват при монтажа и често се налага презаснемане на някои от тях. Паскалев признава, че заради ограничения бюджет, с който разполагат, не са могли да си позволят композитор, затова закупили музиката от интернет. Създателите на проекта се надяват това да е само началото и с помощта на спонсори да го развиват и занапред. Инициативата си струва да бъде подкрепена и от държавата, тъй като има потенциал да привлече туристи, без за това да се харчат излишни милиони от бюджета.
История като на кино – казваме си често, когато ни разкажат невероятен сюжет или дочуем такъв от съседна маса в някое кафене. Но именно киното сякаш помага на днешния дигитално зависим човек, за когото вълшебните светове от хартиените книги са..
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път поводът е специална изложба, която показва детски рисунки, вдъхновени от природата. Пловдивчани и..
В Централното фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ беше открита фотоизложбата „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на творчеството на украинския скулптор и неговия принос към българската архитектура...