„Приложението е като GPS. Включва се, когато си в близост до обекта, и ти разказва за него“, поясни пред БНР авторът на идеята Светлозар Захариев.
„До момента приложението е разработено за виртуални турове в четири града на България, и се очаква да стартира в началото на новата година във Варна.
„Идеята е туристите, дошли на морето, да разберат какви туристически обекти има в близост. Във Варна сме избрали 50 обекта, организирани в три маршрута. Сред тях са Морската градина, Военноморският музей, обсерваторията, римските бани, старата турска баня, археологическият музей“, поясни Захариев. Предвижда се първоначално мобилното приложение Bulgaria easy да бъде на руски, английски и български език и да покрива 200 туристически обекта.
Те се появяват на най-необичайните места – високо в планината или на морския бряг, под короните на дърветата или направо под звездното небе. Става дума за едно сравнително ново явление в българския туризъм – т.нар. глемпинги. Терминът идва от..
През лятото на 2025 г. се очаква рекорден интерес към детските лагери в България, показват данни на туристическите платформи. Две са водещите тенденции в идните месеци. От една страна нараства търсенето на активните приключенски лагери с фокус върху..
Алеко Константинов е първият писател интелектуалец на българската литературна сцена. Той е познат като журналист, публицист, езиковед с голямо влияние в обществения живот от края на XIX век. Още приживе двете най-известни Алекови произведения "До..