Ивайло Калфин е избран за изпълнителен директор на Европейската фондация за подобряване условията на живот и труд, базирана в Дъблин, Ирландия. Процедурата по произбор е продължила година и половина и при конкуренция на 100 кандидати за поста.
„Европейската фондация за подобряване на условията на живот и труд е една от онези организации, които се управляват от правителствата и социалните партньори. Всяка една страна има по трима представители – на правителството, на синдикатите и на работодателите. В случая на България, това са представители на Българската стопанска камара и на КНСБ. От трите места получих подкрепа и мисля, че този път беше много ясна. Този избор няма нищо общо с политическите отношения в страната. Подкрепата ми бе изцяло в личен план”, уточни Ивайло Калфин в интервю за програма „Хоризонт” на БНР.
Европейската фондация за подобряване условията на живот и труд е най-старата евроагенция, създадена през 1975 г. В нея работят около 100 изследователи. В момента тя анализира ефектите от пандемията, цифровизацията, климатичните промени и отражението им върху работните места, квалификацията и баланса между личен живот и труд, обясни Калфин. „Събира се много добър опит от различните страни, който е на разположение и може да се използва. Така че знанието, което се натрупва там е изключително полезно”, допълни той.
Ивайло Калфин е бивш министър на труда и социалната политика на България. В периода 2009 – 2014 година бе евродепутат, а преди това и министър на външните работи на България.
"Преди да изобретя "Трапеца на смъртта", аз се наричах Лазар Добрич и така ме пишеха по афишите и програмите." Сеньорът на световното цирково изкуство винаги ще бъде помнен с най-рискования номер на манежа – с протегната ръка към един отвъден свят, но..
През 1920 г. една млада жена с деветмесечно бебе е поставена пред тежък житейски избор – да остане в София при своя съпруг, да замине при родителите си в Одрин или да избере установилия се в Солун брат. След два месеца на разпити, молби, писма и..
Неотдавна австрийският град Залцбург присъди най-висшето си отличие в областта на изкуството и културата на композиторката от български произход Александра Карастоянова-Херментин. И макар от десетилетия да присъства с творенията си, а в началото на..
В началото, когато за първи път пристига в България Александър Акоста Осорио се почувствал изолиран и леко объркан заради езиковата бариера и културния..