Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Няма да променят избирателните протоколи

Снимка: архив

Централната избирателна комисия - ЦИК няма да променя протоколите, защото в тях няма нито един ред, който да не съответства на Изборния кодекс. Това заяви говорителят на ЦИК Таня Цанева по повод критиките за сложността на протоколите. Числата са много, но няма как без тази информация да съществува секционния протокол, отбеляза Цанева. Другият говорител на ЦИК Димитър Димитров подчерта, че те ще се опитат да улеснят работата на секционните комисии по попълване на протокола, предаде БТА.

Цанева съобщи, че до момента в ЦИК са регистрирани 4 социологически агенции за проучвания и 22 наблюдателските структури с 1835 наблюдатели. Регистрирането на наблюдателите ще продължи до деня за размисъл.

Общо 465 е окончателният брой на секционните избирателнти комисии в чужбина, назначени от ЦИК, съобщи Цанева. Предложението от страна на българските общности за включване на техни представители не е възможно, защото съставът на комисиите е вече назначен, допълни тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Марин Йотов от Берлин очаква от политиците готовност за компромиси в името на правителство

В цяла Германия българите могат да гласуват в 66 секции. В Берлин те са пет, като във всяка от тях има машина. Изборният ден протича спокойно.   До момента са гласували малко над 800 души, което в сравнение с изборите на 9 юни е малко повече..

публикувано на 27.10.24 в 18:00

Малък е броят на гласуващите в Турция

Няма информация за сериозни проблеми при гласуването в Турция, предава специалния пратеник за изборите там Мария Петрова. Масово се гласува с машини, но от малък брой хора – така тя описва вота в югоизточната ни съседка. По-голяма е активността пред..

публикувано на 27.10.24 в 16:59
Иван Цанков

Иван Цанков, Аржентина: Хората трябва да гласуват с необходимото чувство на отговорност

Десетки хиляди са българите, които живеят в Аржентина. За съжаление точна статистика за техния брой не е правена, но според различни източници те варират от 50 000 до 150 000 души. Част от тях са емигранти от новата вълна, заселили се там след..

публикувано на 27.10.24 в 16:50