Етническото многообразие на Пловдив, което живее в хилядолетната му история, в спомените на възрастните и в любопитството на техните наследници ще бъде представено чрез поредица от културни и образователни събития през Новата година. В проекта “Заедно в разнообразието – традиции и литература на етносите в Пловдив” на сдружение “Писалка и перо” ще се включат представители на всички общности в града - еврейска, арменска, ромска, турска, руска и дори италианска. „Ще покажем, че различните етноси са живели по един изключително добър начин помежду си, уважавайки традициите, празниците, чествайки ги заедно и представяйки Пловдив като полиетнически град“, каза за БНР Димитър Минев, директор Народната библиотека „Иван Вазов“, която ще бъде домакин на проявите.
"Тази година е много особена за анимацията. Няма големи шедьоври, но има малки бисери, които изскачат на повърхността." Така известният ни аниматор Теодор Ушев, който понастоящем живее в Монреал, Канада, представи пред публиката селекцията си..
Биляна Фурнаджиева пътешества сред тучни поляни, наслаждавайки се на прохладен повей и трелите на птици. И като в детството отнася със себе си камъчета, кестени, листа, цветчета, които привличат погледа й на визуален артист. По-късно в ателието..
В Източните Родопи, на мястото където римски патриции са пили вино под мраморни колони, днес туристи обличат автентични тоги и се дивят на оригинални мозайки от II-III век. Вила " Армира " – единствената запазена римска аристократична..