По повод 86-ата годишнина от началото на предаванията за чужбина на БНР, чийто естествен продължител от 1992 г. е Радио България, в редакцията ни постъпват писма от дългогодишни и нови последователи с поздравления, спомени, отзиви и препоръки за работата ни.
„Уважаеми приятели, приемете моите поздравления и най-добри пожелания по повод 86-ата годишнина на предаванията за чужбина. Пожелавам ви още по-големи успехи, решителност и слушаемост занапред. Изключителни сте!“ – пише Миодраг Ристич до сръбската редакция на Радио България.
Игор Кольке от Москва (Русия) благодари на ръководството на БНР за „умното решение и възможността отново да слушаме програмите на руски език“.
„След възобновяване на излъчванията на руски език, макар и във вид на подкасти, продължавам да слушам Радио България и да научавам последните новини от страната. Искам да поздравя целия екип на редакцията и слушателите с празника. Струва ми се, че радиото като средство за информация има изграден исторически авторитет към фактите и новините. Искам да благодаря на сътрудниците на Радио България за ежедневната им работа по подготовка на новините и разнообразни тематични материали. Вашата дейност заслужава високо доверие!“ – пише Игор.
А ето какво ни написа друг наш слушател от Русия – Кирил Сосновский:
„Много се радвам, че БНР възобнови излъчването на предаванията си, макар и като подкасти, които с удоволствие слушам всяка вечер. За мен е много важно да получавам качествена информация за политическите, икономическите и културните събития в България. Винаги с голямо въодушевление слушам новините, свързани с българския спорт. Слушайки предаванията на Радио България на руски език открих за себе си непознат за мен по-рано свят на българската класическа музика. Особено ме порази изпълнението на част от симфоничното произведение на Петко Стайнов „Тракийски танци“, които в още по-голяма степен разпалват в мен любовта към българския народ, неговате история и култура. Искам да пожелая здраве и успехи на целия ви екип. Благодарение на предаванията на руската редакция България стана за мен близка страна“.Хавиер Гонзалес (Javier González Nungaray) от Мексико пише: „Позволявам си да изпратя поздрави и благослов към всички в Радио България. Изразявам своята благодарност, че върнахте всекидневната радиопрограма, която ни информира за политическите, социалните и икономическите събития във вашата интересна страна".
„Честитя рождения ден на нашето мило радио! Пожелавам на всички в Радио България здраве, благоденствие, а на предаванията – дълголетие. Нека пребъде Нашето Радио!“ – пише Зейнер Караджа, пенсионирана медицинска сестра от село Ябланово, община Котел.
Народната певица Разие Фазлъева от варненското село Рояк казва: „Честит 86-ти рожден ден на Радио България! Добре, че ви има, вие сте връзката ни със света!“
„Нека да е честит рождения ден на Нашето Радио. Поздравявам всички и им желая здраве и успехи!“ – допълва палитрата от прекрасни пожелания Саджиде Мехмедова от шуменското село Байково.
Благодарим и на Айше Сюлейман от добричкото село Зърнево, на Мустафа Атасевер от Мелбърн, Австралия, на Шабан Арабаджъ от град Гебзе в Турция, който споделя:
„Радио България е винаги до мен! Честит рожден ден, мило радио! Радиото ми помага да не забравя пътя, който съм изминал от родното ми село Гургулица (община Момчилград), да не забравя детството си, младежките си години и земята, в която съм израсъл!“.
Тази седмица в рубриката „80 години в 80 седмици” ще ви разкажем за една от причините, довела до оставката на правителството на премиера Жан Виденов – банковите фалити. Наред със зърнената криза, избухнала през 1995 година, през следващата..
Датата 2 октомври 1996 година ще се запомни с първото убийство на български министър-председател, макар и вече бивш, в най-новата ни история. Преди него същата съдба, но след дирижиран съдебен процес и предрешена смъртна присъда, произнесена от т.н...
За първи път в рубриката „80 години в 80 седмици” в един материал обединяваме събития от три години, тъй като правителството на Жан Виденов е симптоматично за неуспешния преход, в който продължаваме да живеем и днес. След като печели изборите, от 18..