„Дигитална раница - Моята България“ за българските ученици в чужбина е почти „напълнена”, отчетоха на среща в българското училище „Никола Вапцаров” в Никозия.
Проектът, съфинансиран от еврпрограмата „Еразъм +” ще е готов до май 2022 г., каза за БНР доц. Ангелина Марковска, координатор на проекта от Великотърновския университет. Партньори са Съюзът на българите в Кипър и Гръцко-българското сдружение за култура „Паисий Хилендарски“ със съботно-неделни училища в Никозия и Атина.
Те разработват електронна образователна платформа с безплатен достъп. Интерактивните помагала по български език и литература, география и история ще служат на българските училища зад граница за дистанционно обучение. Моделът може да се адаптира към образователните системи на всяка страна от ЕС.
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция, отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..
Футболен турнир "147 години свободна България" постави началото на събитията, които сънародниците ни в Лас Вегас (САЩ) организират по повод..
На 24 февруари в Италия се очакват сериозни затруднения в обществения транспорт поради предвидената национална стачка на синдиката USB Lavoro Privato...