Неделните български училища в чужбина вече имат още една възможност да улеснят и подобрят обучението на децата от 1-ви до 7-и клас. Екип на Великотърновския университет в партньорство със Съюза на българите в Кипър и с Гръцко-българското сдружение за култура „Паисий Хилендарски“ създадоха електронната образователна платформа „Дигитална раница – моята България“. Помагалото е безплатна електронна учебна платформа, която надгражда хартиените учебници, по които се преподава. Създадена е по програмата „Еразъм +“ с финансиране от 94 400 евро, каза за БНР проф. Димитър Симеонов.
Съдействие за въвеждането на платформата оказват Министерството на образованието и Агенцията за българите в чужбина. Платформата е отворена за развитие и това ще се направи в посока за децата от предучилищната възраст и за ученици от 8-и до 12-и клас. Нейното развитие ще бъде обсъдено и с представителите на неделните български училища в чужбина. 66 техни преподаватели от 13 държави се събират на 19 юли на годишна среща във Великотърновския университет.
Футболен турнир "147 години свободна България" постави началото на събитията, които сънародниците ни в Лас Вегас (САЩ) организират по повод Националния празник на страната ни. Спортната проява беше предшествана от молебен за здраве и..
На 24 февруари в Италия се очакват сериозни затруднения в обществения транспорт поради предвидената национална стачка на синдиката USB Lavoro Privato. Това съобщи Министерството на външните работи. Възможни са прекъсвания, закъснения и анулирани..
А за децата най-впечатляващи са народните танци и носиите от България. Движението е нещо естествено и то прави малчуганите щастливи, обяснява ни директорката и уточнява, че са направили и фолклорен кръжок : "Децата са много щастливи,..
За осми път се организира информационна кампания на висшите училища в България, насочена към младежи от българските общности зад граница. Организатор е..