Неделните български училища в чужбина вече имат още една възможност да улеснят и подобрят обучението на децата от 1-ви до 7-и клас. Екип на Великотърновския университет в партньорство със Съюза на българите в Кипър и с Гръцко-българското сдружение за култура „Паисий Хилендарски“ създадоха електронната образователна платформа „Дигитална раница – моята България“. Помагалото е безплатна електронна учебна платформа, която надгражда хартиените учебници, по които се преподава. Създадена е по програмата „Еразъм +“ с финансиране от 94 400 евро, каза за БНР проф. Димитър Симеонов.
Съдействие за въвеждането на платформата оказват Министерството на образованието и Агенцията за българите в чужбина. Платформата е отворена за развитие и това ще се направи в посока за децата от предучилищната възраст и за ученици от 8-и до 12-и клас. Нейното развитие ще бъде обсъдено и с представителите на неделните български училища в чужбина. 66 техни преподаватели от 13 държави се събират на 19 юли на годишна среща във Великотърновския университет.
Българи, които днес са в Сърбия - гласуват в секциите в Босилеград и Цариброд, казаха за БНР ангажираните с вота от другата страна на границата, предава кореспондентът на БНР в Кюстендил Кирил Фалин. До 15 часа в Цариброд са гласували над 300 души,..
Изключително висока избирателна активност до средата на деня бележи една от 16-те изборни секции, разположени в сърцето на Европа – Брюксел. 334 българи (към 15 часа българско време) вече упражниха правото си на вот в Секция 2 към Постоянното..
23 са изборните секции, в които могат да гласуват българите в Гърция днес. Те са с пет по-малко от броя им на вота от 9 юни тази година. Най-много секции – пет – са открити на остров Крит. Те се намират на удобни за избирателите места...