Най-малките плажове на морето с дължина до 200 м ще трябва да разполагат с медицински пункт или подвижен реанимационен екип, предвижда проект на наредба за водноспасителната дейност. Стопаните им ще бъдат длъжни да осигурят и транспорт за медиците от подвижните екипи, в които освен лекари и медицински сестри ще могат да участват парамедици, фелдшери и акушерки, преминали през обучение.
Водните спасители ще се обучават не само от Българския червен кръст, но и от други организации, разполагащи със специалисти по водно спасяване и лекари анестезиолози или спешни медици, предвижда друго предложение за промяна в наредбата. Ако тя бъде одобрена, ще се промени и времето с осигурена водноспасителна дейност на морските плажове и басейните за обществено ползване – от 9,00 ч. до 18,30 ч.Ако си мислите, че Североизточна България е само плодородни житници и равнини, е време да зареете поглед към лозовите насаждения, които се простират на хиляди декари в района. Тук виното е част от ежедневието и културата на хората. Данните са..
" Хераклея Синтика е природно и научно наследство от световна величина!" – подчертава Катя Стоянова, директор на Историческия музей в Петрич и ръководител на проекта "Реставрация, консервация, опазване, популяризиране и развитие на архитектурните..
В акваторията на остров Св. Анастасия се разгръща фееричен спектакъл: на 18 метра под повърхността на Черно море се извисява православен параклис , а срещу него е паркирала съветска "Чайка" с хромирани решетки. В непосредствена близост пък..