Най-малките плажове на морето с дължина до 200 м ще трябва да разполагат с медицински пункт или подвижен реанимационен екип, предвижда проект на наредба за водноспасителната дейност. Стопаните им ще бъдат длъжни да осигурят и транспорт за медиците от подвижните екипи, в които освен лекари и медицински сестри ще могат да участват парамедици, фелдшери и акушерки, преминали през обучение.
Водните спасители ще се обучават не само от Българския червен кръст, но и от други организации, разполагащи със специалисти по водно спасяване и лекари анестезиолози или спешни медици, предвижда друго предложение за промяна в наредбата. Ако тя бъде одобрена, ще се промени и времето с осигурена водноспасителна дейност на морските плажове и басейните за обществено ползване – от 9,00 ч. до 18,30 ч.Те се появяват на най-необичайните места – високо в планината или на морския бряг, под короните на дърветата или направо под звездното небе. Става дума за едно сравнително ново явление в българския туризъм – т.нар. глемпинги. Терминът идва от..
През лятото на 2025 г. се очаква рекорден интерес към детските лагери в България, показват данни на туристическите платформи. Две са водещите тенденции в идните месеци. От една страна нараства търсенето на активните приключенски лагери с фокус върху..
Алеко Константинов е първият писател интелектуалец на българската литературна сцена. Той е познат като журналист, публицист, езиковед с голямо влияние в обществения живот от края на XIX век. Още приживе двете най-известни Алекови произведения "До..