Във Френската република са разкрити 15 изборни секции, като сънародниците ни в столицата Париж гласуват в три, разположени в българското посолство. В една от тях първоначалният списък на предварително записалите се да гласуват наброявал едва 10 души, но това не е от особено значение, защото всеки, който изяви желание може да упражни правото си на вот след като попълни декларация, че няма да гласува на друго място.
По думите ѝ, почти всички, които са упражнили правото си на глас за български народни представители, са го сторили и за някого от номинираните за евродепутати.
По отношение на посланията на кандидатите за двата избора, Марина е категорична:
"Мисля, че хората, които искат, се интересуват и се информират, знаят посланията им, тъй като българите, които са дошли да гласуват за народни представители, гласуват и за някои от кандидатите за евродепутати. Това показва, че има сериозен интерес към темата и този тип вот."
Снимки: БТА, личен архив
През 2023 г. в Албания се проведе първото преброяване на населението след официалното признаване на българското национално малцинство през 2017 г. и като българи се заявиха 7057 души. "Преди две седмици Албанският институт по статистика публикува..
Узурпирането на културно-историческо наследство е една от многобройните неминуеми последици от всеки един военен конфликт както в исторически план, така и днес. До приключването на войната в Украйна е невъзможно да бъде направен адекватен анализ на..
Фестивал на българската култура, изкуства, бизнес и кулинария ще се проведе в събота (16 ноември) в университета “Джосай” в Токио, съобщиха от Японско-българската асоциация. В рамките на събитието ще бъде изнесени две лекции: “България –..
Будител – човек, който със своите действия, идеи или творчество пробужда духа на народа, съхранява и разпространява националното самосъзнание, култура и..