Съвместната експозиция "Диалог" на Кънчо Кънев и Валери Лазаров с корейката Чой Джи Юн е представена в Художествената галерия в Русе.
"Светът изпитва жизнено важна нужда от диалог и толерантност. В тази напрегната международна обстановка хората имат нужда от общочовешка кауза, разтапяща преградите от студенина и разделение. Да дадем шанс на Надеждата, намираща път в идните поколения!“- пояснява Кънчо Кънев. Убеден е, че това общо представяне ще изгради мост между различните култури на този разнолик и уникален свят, съчетал в себе си толкова неподозирана и спотаена красота. "В картините зрителят ще види различни начини на интерпретация, различни техники и възприятия. Това ще бъде един спонтанен и търсен диалог между творци, колекционери, организатори и публика", казва българският творец.
Кънчо Кънев и колегата му Валери Лазаров се срещат за първи път през 1973 година, когато кандидатстват в класа по дърворезба в тогавашния техникум, понастоящем Професионална гимназия по дървообработване и вътрешна архитектура "Йосиф Вондрак" в Русе. През последните две години двамата подреждат няколко съвместни изложби, съобщава БТА.
"Предчувствахме, че ще бъде вълнуващо с Чой Джи Юн да съчетаем нашите съвместни възгледи за всичко, което ни вълнува. Спонтанно избрахме името "Диалог" за изложбата. Желанието ни беше да съберем в една експозиция съвременно изкуство от различни континенти", пише в поканата към изложбата Кънчо Кънев. Той уточнява, че Чой Джи Юн е на 33 години. Родена е в Сеул, Южна Корея и обича да рисува, докато пътува по света. "Достави ми огромно удоволствие да рисуваме заедно в Хага. Чой най-много се задържа в Южна Корея и Ню Йорк. Напоследък доста е впечатлена от съвременната арт сцена в България".
История като на кино – казваме си често, когато ни разкажат невероятен сюжет или дочуем такъв от съседна маса в някое кафене. Но именно киното сякаш помага на днешния дигитално зависим човек, за когото вълшебните светове от хартиените книги са..
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път поводът е специална изложба, която показва детски рисунки, вдъхновени от природата. Пловдивчани и..
В Централното фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ беше открита фотоизложбата „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на творчеството на украинския скулптор и неговия принос към българската архитектура...
История като на кино – казваме си често, когато ни разкажат невероятен сюжет или дочуем такъв от съседна маса в някое кафене. Но именно киното сякаш..
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път..