От 2007 г., когато започва членството на България в Европейския съюз, у нас са постъпили 32 млрд. лв. от еврофондовете, според анализ на Института за пазарна икономика.
Във всички големи инфраструктурни проекти са вложени европейски средства. Най-много от тях са похарчени в София – 6,2 млрд. лв., предимно за разширението на метрото и в Пловдив – 1,6 млрд. лв., за ВиК проекти.
До края на м.г. всички общини са усвоили минимум 500 лв. европейски средства на човек, показва още анализът. Начело на класацията стоят общини с десет пъти повече средства спрямо населението.
За последната година българите, които работят в чужбина, са превели на свои роднини и близки в България над 1,4 млрд. евро, сочат данните на Българската народна банка. Сумите по тези средства, на които разчитат хиляди домакинства в страната,..
Съветът на ЕС по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН) единодушно одобри последните три акта за присъединяване на България към еврозоната. Преди това евродепутатите в Страсбург приеха доклада, който подкрепя приемането на България в еврозоната...
С 531 гласа "за", 69 "против" и 79 "въздържали се" Европарламентът одобри присъединяването на България към еврозоната от 1 януари 2026 г. Процедурата дава възможност за финалното одобрение от Съвета на ЕС за влизането на страната във..
Делът на държавния дълг на страните от ЕС спрямо брутния им вътрешен продукт се повишава до 81,8% в края на първото тримесечие на 2025 г. спрямо 81%..
Правителството е внесло в парламента проект за изменение и допълнение на Закона за въвеждане на еврото в България. В него се предлага усъвършенстване на..