От 2007 г., когато започва членството на България в Европейския съюз, у нас са постъпили 32 млрд. лв. от еврофондовете, според анализ на Института за пазарна икономика.
Във всички големи инфраструктурни проекти са вложени европейски средства. Най-много от тях са похарчени в София – 6,2 млрд. лв., предимно за разширението на метрото и в Пловдив – 1,6 млрд. лв., за ВиК проекти.
До края на м.г. всички общини са усвоили минимум 500 лв. европейски средства на човек, показва още анализът. Начело на класацията стоят общини с десет пъти повече средства спрямо населението.
За последната година българите, които работят в чужбина, са превели на свои роднини и близки в България над 1,4 млрд. евро, сочат данните на Българската народна банка. Сумите по тези средства, на които разчитат хиляди домакинства в страната,..
Съветът на ЕС по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН) единодушно одобри последните три акта за присъединяване на България към еврозоната. Преди това евродепутатите в Страсбург приеха доклада, който подкрепя приемането на България в еврозоната...
С 531 гласа "за", 69 "против" и 79 "въздържали се" Европарламентът одобри присъединяването на България към еврозоната от 1 януари 2026 г. Процедурата дава възможност за финалното одобрение от Съвета на ЕС за влизането на страната във..
Най-успешните за 2024 г. Служби по търговско-икономическите въпроси на страната ни в чужбина днес ще бъдат удостоени с награди на церемония в Българската..
Около 31% от българския бизнес е използвал услугите на Службите по търговско-икономически въпроси на България в чужбина, сочи проучване на..
България повторно подаде второ искане за плащане по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) на стойност 653 млн. евро. Искането обхваща..