Шампион, заслужил майстор по класически културизъм се отказва от активния спорт, за да осъществи своя детска мечта. Андрей Андреев от Разград е създал ферма за екзотични и редки породи животни и птици в разградското село Липник.
Андрей Андреев бе сред инициаторите и организаторите на провелия се на 1 февруари, тази година Първи международен празник посветен на соколарската традиция в Разград. Той е член на Българската соколарска асоциация, а сред птиците представени в събитието, четири бяха неговите: сокол – една от най-бързите птици, ястреба – мишелов на Харис Раптор, най-тихата летяща птица – забулената сова Хемера и най-малкият представител сред хищниците в небето – американски керкенез.
Фермата в Липник на Андрей и съпругата му Христина е събрала необчайни за нашите географски ширини животни и птици, както и животни от българския стопански двор. Нещо като мини зоопарк, в който съжителстват кози, овце и понита с камила, кенгуро, алпаки, че и Северен елен. Семейството вярва, че това е начина в децата да се възпитава любов към животните.
Чуйте в интервю на Христина Димитрова с Андрей Андреев защо и как замени културизма с грижата за животните, какви екземляри отглеждат във фермата си , кои са най-капризните и каква е бизнес идеята на младото семейство,чиято дъщеря Христа е пленена от животните.
Как да ограничим разхищението и изхвърлянето на храна? По време на празници, особено когато има няколко почивни дни, у българина битува схващането, че е по-добре да има повече, отколкото да не стигне храната и пазарува много повече, отколкото е нужно. Какво обаче да правим с храната, която не сме успели да изядем? Един от начините е да я..
Всяка година на 9 май отбелязваме Деня на Европа – ден, посветен на мира и единството на континента. Тази година се навършват 75 години от Декларацията на Шумaн — историческо предложение, което се счита за началото на това, което днес наричаме Европейски съюз. За единство въпреки различията между държавите се обявиха днес и учениците от ПЕГ..
Приемането на християнството през 865 година, по време на богомъдрия Борис Михаил, е държавен акт, равен по значимост на създаването на държавата, каза днес вицепрезидентът Илияна Йотова по време на научната сесия в Шуменския университет ,,Епископ Константин Преславски“. Събитието е посветено на 1160 години от покръстването на България и 1170..
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще посети Плиска и Шумен. Тя ще се включи в честванията на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170 години от създаването на глаголицата. Тази вечер от 18:15 часа вицепрезидентът Йотова ще присъства на благодарствен молебен, отслужен от българския патриарх Даниил в Националния историко-археологически..
За коректни трудово-правни и човешки взаимоотношения между работодателите и работещите призова областният координатор на КНСБ в Шумен Радостин Павлов. Той бе гост в студиото на РШ в международния ден на труда 1 май. „Добри работници се намират трудно и работодателите трябва да направят необходимото, за да ги задържат. Ако обаче работникът е решил, че..
Протези за ръце и крака, инвалидни колички, патерици и слухови апарати са помощните средства, за които пациентите най-често кандидатстват пред НЗОК. Право да кандидаства за помощно средство има всеки пациент с увреждане, дори ако не е здравноосигурен. Заявление се подава в съответната Районна здравна каса след насоки от лекарска комисия...
Още две учебни заведения в Североизтока може да затворят врати. Това са Основното училище „Христо Ботев“ в село Памукчии и Основното училище „Васил Левски“ в село Мировци. И двете в община Нови пазар. Ако и на тези образователни средища, които имат вековна история, увиснат катинари, общината ще остане всичко на всичко с 6 учебни заведения...