„Пълнолудие – отложен живот“ е режисьорският дебют на известния актьор Кръстьо Лафазанов. След ролята му на злодей в спектакъла „Шошана“, сега в шуменския театър той и негови колеги от трупата представят последното заглавие, написано от покойната му съпруга, актрисата Елена Начева.
В поканата към представлението, което ще се играе на 8 ноември - петък, пише, че представлението ще взриви "като комиКадзе идиотските ни страхове от ковИдиотилия се делник". А за публиката е обещан лечебен смехосеанс от 90 минути с ДДС (Допълнителна Доза Смях).
За популярния актьор Кръстьо Лафазанов думата режисьор е твърде високо стояща в неговото съзнание и той е по-скоро нарича себе си измишляч. Представлението „Пълнолудие“ е моноспектакъл, който артистът прави преди години в Сатиричния театър в столицата, а текстът на съпругата му Елена е бил подарък за неговата 60-та годишнина. Тя му оставя и втори текст, но заради затварянето на театрите по време на пандемията, той се превръща в нов спектакъл, наречен „Комикадзе“, който се играе в нощните клубове. Още тогава Лафазанов има усещането, че представленията имат потенциала да изградят нова постановка.
„В шуменския театър решихме да го направим като кабаре. Това е една изповед на комедиен актьор, който е минал през какви ли не и решихме да го облечем като кабаре. Един комедиен актьор разказва чрез ролите си своя живот. Разбира се, това не са всички роли, преработили сме ги“, каза Кръстьо Лафазанов.
В останалите роли се превъплъщават Йоанна Генчева, Валентин Методиев и Александра Михайлова.
В представлението участват още Никол и Миглена от танцовата формация „Емоушън“ към Младежкия дом в Шумен.
Музиката, която ще звучи в спектакъла „Пълнолудие“ е композирана и подарена на Кръстьо Лафазанов от Димитър Льолев.
Сценографията в постановката е на Мария Колева, сценарият е на съпругата на актьора – Елена Начева, в чиято памет се прави и тъжната комедия.
Чуйте още от репортажа на Миглена Стефанова.
С репетиции на две нови представления започва годината за Драматичния театър „Сава Огнянов“ в Русе. Първата постановка е с работното заглавие „Хора, места и вещи“ по пиесата на нашумелия британски драматург Дънкан Макмилан. След огромния международен успех текстът се поставя за първи път в България на сцената на русенския театър. Ефектната..
Посрещането на новата 2025 г. продължава с традиционния вече концерт на Държавната опера в Русе. Тази вечер публиката е поканена на „Нова година в малката Виена“. На сцената ще прозвучат любимите виенски валсове, маршове и полки, както и избрани певчески солови пиеси от незабравимите виенски оперети. Всичко това ще се случи благодарение на..
Хитове и шампанско от емоции предлага в първия си концерт за годината Симфониета Шумен. „Виенска гала“ е наречено събитието, което на една сцена тази вечер ще събере сопраното Валентина Корчакова, тенора Марио Николов и диригента Юли Дамянов. Солистите са едни от най-известните гласове, които изпълняват оперети и мюзикъли. Марио Николов е..
Изключително сърдечен и интелигентен човек, който раздава любов. Това изречение съставиха за своя преподавател част от студентите на проф. д-р Ростислава Тодорова-Енчева от Шуменския университет, която си тръгна от нас миналата година на Богоявление. 30 от нейните възпитаници подредиха изложба в памет на своя учител, който си отиде само на 48..
Изключително успешна година изпрати силистренският режисьор, продуцент и сценарист Адриан Ал Жазар. С филма си "Баща", който направи по повод 10 години на филмовата си къща, пожъна успех в няколко Международни филмови фестивали за късометражни филми - форуми на най-високо ниво. Годината за Адриан Ал Жазар започва с нови амбиции, с нов филм и план за още..
Рекордна посещаемост през изминалата година отчита художествената галерия в Силистра, съобщава за БТА директорът Йордан Колев. По негови данни, културната институция е била посетена от над 5700 души, като от тях над 1000 са ученици. През миналата година те са имали възможност да разгледат 16 изложби. Сред най-значимите експонати са били платна..
Регионалният исторически музей в Русе е един от най-успешно работещите с посетители музеи в страната, които осъществяват стотици събития на година. Най-много внимание се обръща на учениците, като така се създава млада и подготвена публика за всичко онова, което се съхранява и разказва в музея. Не са малко и любопитно направените..