„Пълнолудие – отложен живот“ е режисьорският дебют на известния актьор Кръстьо Лафазанов. След ролята му на злодей в спектакъла „Шошана“, сега в шуменския театър той и негови колеги от трупата представят последното заглавие, написано от покойната му съпруга, актрисата Елена Начева.
В поканата към представлението, което ще се играе на 8 ноември - петък, пише, че представлението ще взриви "като комиКадзе идиотските ни страхове от ковИдиотилия се делник". А за публиката е обещан лечебен смехосеанс от 90 минути с ДДС (Допълнителна Доза Смях).
За популярния актьор Кръстьо Лафазанов думата режисьор е твърде високо стояща в неговото съзнание и той е по-скоро нарича себе си измишляч. Представлението „Пълнолудие“ е моноспектакъл, който артистът прави преди години в Сатиричния театър в столицата, а текстът на съпругата му Елена е бил подарък за неговата 60-та годишнина. Тя му оставя и втори текст, но заради затварянето на театрите по време на пандемията, той се превръща в нов спектакъл, наречен „Комикадзе“, който се играе в нощните клубове. Още тогава Лафазанов има усещането, че представленията имат потенциала да изградят нова постановка.
„В шуменския театър решихме да го направим като кабаре. Това е една изповед на комедиен актьор, който е минал през какви ли не и решихме да го облечем като кабаре. Един комедиен актьор разказва чрез ролите си своя живот. Разбира се, това не са всички роли, преработили сме ги“, каза Кръстьо Лафазанов.
В останалите роли се превъплъщават Йоанна Генчева, Валентин Методиев и Александра Михайлова.
В представлението участват още Никол и Миглена от танцовата формация „Емоушън“ към Младежкия дом в Шумен.
Музиката, която ще звучи в спектакъла „Пълнолудие“ е композирана и подарена на Кръстьо Лафазанов от Димитър Льолев.
Сценографията в постановката е на Мария Колева, сценарият е на съпругата на актьора – Елена Начева, в чиято памет се прави и тъжната комедия.
Чуйте още от репортажа на Миглена Стефанова.
Продажбата на билети за Музикалния фестивал „Мартенски музикални дни“ в Русе започва на 14 февруари. Тази година събитието ще се проведе от 14 до 30 март. 64-ото издание ще предложи разнообразие от концерти и вълнуващи срещи със знаменити артисти от цял свят, както и няколко изложби, конкурс, представяния на книги и други съпътстващи програми...
След като покривът на емблематичната Хаджи Ангелова къща в Търговище беше ремонтиран, а върху фасадата на красивата сграда беше извършена консервация и реставрация, сега предстои да бъде обърнато внимание и на нейния интериор. В края на миналата година търговищкият музей спечели финансиране от Министерството на културата за изготвянето на..
Изложбите „Деца на войната: Три години война“ и „Ще си върна живота“ откриха в Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Двете експозиции могат да бъдат разгледани до 21 февруари. 26 талантливи украински деца са нарисували войната, но и своята мечта за свободен и мирен живот. Творбите са част от номираните в ежегодния конкурс „Рисувай..
Клавирен концерт в Русе ще изнесат белгийският пианист Йохан Шмид и българинът Фидоси Керчев. Това съобщи за БТА организаторът на събитието Николай Миразчийски. Той уточни, че в програмата са включени класически пиеси за четири ръце и две пиана на Франц Шуберт, Дариус Мийо, Шарл Камий Сен-Санс и Сергей Рахманинов. Целта на концерта е да се запознаят..
Създаването на подкаст, проследяването на всяка една книга, купуване на нови заглавия и организирането на театрална работилница за деца по импро театър са сред дейностите, по които Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен ще работи през следващите месеци. Всички те са извън регулярните ангажименти на втората по големина депозитна..
12 творци откриват обща изложба днес в Художествената галерия „Петър Персенгиев“ в Нови пазар. Ако се питате какво събира толкова майстори на четката с различно въображение, мнение и светоусещане, обединява ги групата „Заедно“. Сами са я създали във Варна още през 2023 година. Обичат да се събират, да обменят идеи, а общото между тях е страстта към..
Близо 50 картини и няколко постера с документи и снимки, подредени в Художествената галерия „Никола Маринов“ в Търговище, връщат времето назад към нейното начало. Експозицията „Художници. Галеристи. Галеристи. Художници“ припомня за хората, които през изминалите 40 години са свързали името си с тази културна институция. Уредници и директори са..