Кристоф Кнох е председател на Обединението на независимите артисти в Германия и е в България по покана на "Гьоте институт", за да участва в националния форум „Следата“, насочен към завършващи или завършили студенти с театрално образование и бъдещите професионални възможности пред тях.
Той ще коментира германския опит и различни културни политики, отнасящи се до възможностите на независимите артисти и пространства в Германия и България. Кристоф Кнох е гостувал в България и по време на международната среща на членове на мрежата за изпълнителски изкуства IETM, която се проведе в края на октомври миналата година в София.
Една от основните цели на събитието беше в рамките на 4 дни да се предложи, като идеен проект, сграда, подходяща за независимо артистично пространство в София. Международните експерти, гостуващи на IETM, припознаха като най-добра за бъдещо развитие бившата електроцентрала, която се намира зад Музея за съвременно изкуство в София.
Той е бил част от екипа на Deutsche Oper am Rhein, Дюселдорф, а по-късно и в операта в Дортмунд. Организатор е на многобройни изложби и литературни събития. През пролетта на 2011 г. Кристоф Кнох започва Mica Мoca Project, независимо пространство, което оставя сериозен отпечатък върху берлинската сцена.
Тази година Mica Moca ще бъде част от програмата на фестивала в Авиньон с проекта си DAS HAUS. В интервюто на Юлия Владимирова с Кристоф Кнох ще научим повече затова важно ли е децентрализирането на културните места в големите градове, каква е идеята на Обединението, което той представлява и впечатленията му от независимите сцени на София и разговорите с експерти от Столичната община.
Дори и най-малката лавина може да се доведе до лоши последствия. Има ли сняг, хората вече трябва да внимават за лавини, предупреди в ефира на БНР-Радио София Момчил Панайотов , председател на Българската асоциация за ски свободен и екстремен стил (БАССЕС). "Не е лесно да се дадат правила за поведение. Когато правим курсове или..
И поредният провал за избор на председател на Народното събрание се дължи на липса на разговор по същество – има ли необходимост България да бъде управлявана по някакъв начин. Позиционната война е закрила хоризонта на утрешния ден. Политически сили и фигури демонстрират сила или превъзходство, вместо да се търсят допирни точки и воля..
Българският екип , който представи своя авторски 3D мапинг на международния конкурс за светлинни инсталации в Япония, бе отличен с второ място. В състезанието се включиха 278 участници от 56 държави , от които 18 бяха поканени да прожектират творбите си, като финалисти във фестивала Tokyo Lights, който се провежда всяка година на фасадата..
В предаването "Радиокафе“ обръщаме поглед към зеленото богатство на София и на страната ни, което понякога считаме за даденост и не съумяваме да оценим. С тази цел е създаден и конкурсът “Дърво с корен“ на фондация “Екообщност“, който всяка година призовава да номинираме дървета, свързани с родовата ни история, с разкази на по-възрастни..
От 21 ноември до 5 декември 2024 г. в емблематичните за София Централни хали, се открива петата от поредицата изложби "Невидима София". Последната изложба от цикъла е посветена на "Занаятчиите на София". Организатор е медията за изкуство и култура "Програмата", които целят да покажат хората, които пазят духа на града, вдъхвайки живот на традициите...
На 9 ноември се навършиха 110 години от рождението на българския белетрист, публицист, журналист и сценарист Павел Вежинов, създал едни от най-ярките модерни творби в българската литература от втората половина на миналия век, актуални и днес, когато са изминали малко над 40 години от смъртта му. Той е един от най-продуктивните превеждани,..