След като в Деня на Европа - 9 май, в Регионалния исторически музей в София беше открита аудио изложбата на БНР - Радио София Звук като картина и беше на разположение на посетителите,
в Деня на София - 17 септември, експозицията вече е разположена в сградата на БНР (ул. „Драган Цанков“ 4), във фоайето пред първо студио - пространство, в което по традиция гостуват художници със свои творби и откъдето минават слушатели и зрители на концертите, организирани в Радиото.
Проектът отново беше представен пред гости и служители на БНР и сега инсталацията предизвиква любопитството с възможността да се чуят автентичните гласове на Александър Божинов, Елисавета Багряна, тенора Петър Райчев, Панчо Владигеров и други.
Записите са от Златния фонд на Българското национално радио и в някаква степен предават атмосферата на обществения и културен дух в столицата отпреди повече от 70 години.
Припомняме, че Златният фонд на БНР се състои от над 15 хиляди звукови единици и продължава да се обогатява. Съдържа уникални записи на музикалното изкуство от всички жанрове, ценни интервюта със забележителни личности от всички сфери на културния и обществено-политически живот от България и света.
Специално изработената инсталация, съчетава стар радиоапарат и смарт устройство от ново поколение.
Звуковата изложба е адаптирана на английски език.
Проектът-изложба е финансиран по Програма „Култура“ на Столичната община.
Аудио изложбата на Радио София, експонирана в РИМ - София „Звук като картина“ предстои да бъде преместена в сградата на БНР, а поводът е 10-тата годишнина на столичното радио, която ще отбележим на 17 септември. Звуковата експозиция представя..
Повече от 7 хиляди души са видели само за месец аудио изложбата „Звук като картина“ в Регионалния исторически музей – София. Тя представя за първи път, под формата на обработени документални записи, европейското измерение на културата, традициите и..
В "Арте Вива" сега ще ви пренесем в част от атмосферата на едно радио събитие, което стартира в Деня на Европа 9 май и ще продължи до края на август. Става дума за аудио-изложбата "Звук като картина", експонирана в Регионалния исторически музей на..
В Деня на Европа архивни записи от „Златния фонд“ на Българското национално радио представиха гласовете на емблематични фигури от културния и обществен живот на столицата в началото на ХХ в. „Това са онези българи, които смело можем да наречем..
В Деня на Европа, Българското национално радио и програма "Радио София" решиха да потърсят европейското измерение на своя златен фонд чрез аудио-изложбата "Звук като картина". Тя беше открита преди обяд в Регионалния исторически музей-София и ще радва..
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", предизвиквани от Константин Лавсов, обсъждаха горещи новини и по-дълготрайни проблеми: Инаугурацията на Тръмп Прекалено ли беше вниманието на българските медии и дали не е резултат на политическа..
Ново изследване, водено от природозащитната организация WWF, сочи, че жизненоважните услуги, с които дивата природа осигурява ежедневния ни живот, не получават нужното обществено внимание . Експертите предупреждават, че този пропуск може да..
Денят на родилната помощ, още познат и като Бабинден, за поредна година бе отбелязан тържествено в първата у нас Акушеро-гинекологична болница – "Майчин дом". В аулата на лечебното заведение присъстваха лекари, акушерки, анестезиолози и обучаващи..
Мая Райкова е продуцент "Поп и джаз" в Българското национално радио (БНР). В предаването “Радиокафе“ тя разказа за предстоящ концерт в Джаз академията на Биг бенда на БНР, в която редом с опитните музиканти от Биг бенда, застават млади музиканти,..
Предизвикателствата пред Европа стават повече с идването на 47-ия президент на САЩ – и по отношение на зелените политики, и по отношение на сигурността и отбраната, относно търговската политика и други. Голямата част от търговията на..
Първо студио на БНР ще бъде домакин на концерта "Петолиния и вдъхновения“ на 5 февруари от 19.00 часа. Проектът е на композитора Костадин Генчев, който изследва пресечната точка между класическата музика и българския фолклор. Диригент ще бъде Любомир..
Българските железници са в по-лошо състояние отколкото преди 30 години . Няма развитие през годините. Средствата са недостатъчни за поддръжка, да не говорим за нови линии. Европейското финансиране е за определени линии и за европейските..