Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Владина Цекова: Хора, правете това, което сърцето ви подсказва! Не се оплаквайте!

2
Снимка: Личен архив
Поколението на 80-те години я помни като една от модните икони на България. Като жена, отгговарящя напълно на името си, Владина Цекова завлазява с красотата си страниците на изключително модните в края на социализма списания „Божур“ и „Лада“, представя колекциите на модни къщи като „Рила“, „Перун“ и "Арда". Днес тя продължава да се снима като фотомодел, но се занимава и с телевизия. Продуцент е на редица предавания, ток шоута и телевизионни състезания. Записала е името си и като автор на множество благотворителни инициативи и социални кампании...

Връщайки се към манекенското време, Владина Цекова категорично заявява, че не таи носталгия, но си спомня с радост за своите ревюта, за приятелите от модния подиум и за музикантите, с които след усилен труд се събирали в дома на някого и си организирали импровизирани партита с много песни и танци. 
След политическите промени в България Владина не спира с публичните си изяви. Тя е един от създателите на първите телевизионни игри, привлекли вниманието на зажаднелия за нови изживявания българин, но и дали път на някои от популярните днес телевизионни водещи.
 
"Започнах със Супершоу "Невада"" - едно предаване, заради което улиците опустяваха, а билетите за участие свършваха месец - два по-рано - спомня си Владина Цекова. - Въпреки състезателния си характер, това шоу беше много стилно и предлагаше нов тип забавление. От тези предавания тръгнаха телевизионни звезди Къци Вапцаров, Гала, Ася Иванова, Ива Екимова и други". 

В момента Владина Цекова е част от предаването "Пътеки" на БНТ, запознаващо зрителите с примери и хора, отстояващи и най-висшите форми на човешките добродетели. 

"Важно е обществените медии да говорят по теми, свързани с ценностите и добродетелите, за да можем да преодолеем ширещата се агресия по улиците на градовете и в училищата" - казва нашата гостенка. 
Родителите на Владина Цекова

Владина Цекова е израснала в семейството на глухонеми родители. Затова и първият език, който научава, е жестомимичният. Но за да бъде в чуваща среда, родителите й често я изпращали при баба й. После тя самата научава своя брат да чете, ходи и на родителските му срещи. 
В предаването ни Владина говори открито за живота си от онова време и за научените уроци в детска възраст - уроци на любов и уважение. Неслучайно и голяма част от живота си красивата дама посвещава на хората с проблеми. 
С радост организира благотворителни инициативи и им подарява време и внимание. 
От досега с тези хора тя е извлякла поуки за себе си. Отправя и послание към останалите: "Не се оплаквайте, хора! Не мрънкайте! Правете това, което сърцето ви подсказва, и го правете по най-добрия начин!". 

Цялото предаване - чуйте в звуковия файл.

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Радиотеатърът, части 1 и 2

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 01.02.25 в 16:00
Кино “Модерен театър”

Софийски разкази - Кино “Модерен театър”

Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...

публикувано на 01.02.25 в 15:00
Михаил и Кристина Белчеви

Адресите на любовта - Михаил и Кристина Белчеви

Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише.  Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..

публикувано на 01.02.25 в 13:55
Йосиф Аструков

Малките поколения са по-самотни

„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков ,  Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...

публикувано на 01.02.25 в 11:46

“DEEP SEEK” ще помогне за по-добър BG GPT

Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО?  Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията?  Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..

публикувано на 01.02.25 в 10:53
Владимир Полеганов

Автентична емоционална палитра

Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман  излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..

публикувано на 01.02.25 в 10:15

"Форум", 31.01.25: ИИ и следващата технологична революция

В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица  Георги Захариев – основател на Finance Academy, и  Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН,  обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..

публикувано на 31.01.25 в 18:35