“Получаваме изборен туризъм. Получаваме избирателни списъци, на които не можем да се доверим. Проблемът с мъртвите души, който присъства винаги. Получаваме рекорден брой недействителни бюлетини - 15% на областно и почти 30% на местно ниво. Не може да се подмине и проблемът с купения и контролирания вот, който може да бъде разпознат по това, че цели секции са гласували без разлики в предпочитанията”, казва Славов.
Всички посочени нередности, както и още, свързани с финансирането на предизборните кампании и корупцията, водят до отказа на младите хора в България да гласуват и да се занимават с политика. Даниела Пастармаджиева от Пловдивския университет посочи основните причини за ниския интерес към политиката като сфера за професионално развитие и недоверието към управляващите.
В проведени дискусии по темата се стига до разделянето на младите българи в три основни групи. В първата група са такива, които не искат да се занимават с политика и имат ясни доводи за това. Втората група са такива, които не искат да се занимават с политика, но не могат да посочат конкретни причини. В третата и най-малобройна група, са тези които искат да влязат в политиката, но са наясно защо техните връстници не желаят.Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. В сутрешните часове на отделни места в низините ще се образува краткотрайна мъгла. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6° и на места в Източна България и в Подбалканските котловини ще се образуват слани, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня ще бъде предимно..
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..