Възрастните, които не използат мобилни технологии, могат да правят поръчките и по телефон, където друг доброволец - оператор, приема и въвежда заявките.
Важно е човек да бъде отговорен към хората, които обслужва, да предпазва себе си и тях, казва Мартин Леви, който е сред първите регистрирани доброволци в платформата. Той е на 32 години и има дълъг стаж като доброволец през годините, предимно в сферата на неформалното образование за деца и помощ за възрастните хора.
В момента той е служител в международна компания, която организира научни конференции. През деня работи дистанционно, а вечер е на разположение на хората, които имат нужда от помощ и доставки на стоки от първа необходимост.
Споделя, че още при първите по-рестриктивни мерки във връзка с Covid-19, е обмислял нуждата от подобен тип взаимопомощ, особено за по-възрастните хора, които са и по-уязвими към вируса.
“Всеки доброволец сам си осигурява предпазните средства и решава какви мерки за безопасност ще вземе. Въпросът е да има човек здрав разум. Ако кихаш, кашляш и не се чувстваш добре, стой си вкъщи по-добре или помоли някой друг да помогне вместо теб”, казва Мартин Леви.
За да се гарантира сигурността на ползвателите, регистрацията се извършва единствено през верифициран мобилен номер. Информацията за нуждаещите се не е публична, тя става видима само за доброволеца, който приеме да изпълни завката. Така при евентуален сигнал за злоупотреба, извършителят се установява лесно.
Платформата може да се използва от хора в нужда и доброволци на територията на цялата страна. Създателите ѝ са завили готовност да сътрудничат на общините и на службите "Социален патронаж".
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..