Пазаруване, плащане на битови сметки, заверка на рецептурни книжки са сред основните дейности, с които от “Патронажна грижа“ ще помагат на възрастни хора и лица с увреждания, и то извършвайки услуги в домашна среда. Целта е да се ограничат контактите между хората и да се спазва социална дистанция, за да се спре разпространението на Covid-19.
Подкрепа в дома си ще получат възрастни хора над 65 години с ограничения или в невъзможност за самообслужване, лица с увреждания и техните семейства и лица под карантина.
Служителите на „Патронажната грижа“ ще доставят в дома им храна, лекарства и други стоки от първа необходимост, закупени със средства на потребителите. Нуждаещите се ще получат подкрепа и за заплащането на битови сметки или други неотложни административни услуги.
Проектът ще продължи до края на годината независимо от хода на пандемията.
За услугите се назначават хора към районната администрация и те ще обслужват определен брой потребители, обясни заместник-кметът Надежда Бачева - отговорник за проекта в район „Слатина“.
Договорите на служителите вече са в сила и те могат да изпълняват поръчки. Поисканата услуга ще се извършва в рамките на два часа, допълни Надежда Бачева. От районната администрация на „Слатина“ се свързват с различни клубове, в които смятат, че хората биха могли да имат интерес към услугата и вече имат записани желаещи.
Още по темата – в звуковия файл.Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..