Споделените работни пространтства в офисите вече излизат навън, сред природата. Тенденцията не е само заради коронавирусната пандемия, но и заради редица други предимства. В това вярват и убеждават Илия Дечков и Ивaн Бopиcoв, чиято платформа за заявяване и наемане на подходящи за тази цел дворове те смятат да наложат и в международен мащаб.
„Това е алтернатива, от която можеш да се възползваш, стига професията да ти го позволява и да се зареждаш от природата. Корованирусът ни показа, че можем да работим от вкъщи, ние казваме, че не е задължително да работиш затворен в офис“, обясни пред Радио София Илия Дечков.
До този момент вече има поддържани дворове, които имат условията и се ползват като места за работа – не само в София, заявки има и от Варна, Търговище, Перник, допълва Ивaн Бopиcoв.
Екстрите са според вижданията на домакините, но основното е мебели за откритото пространство, може и хамак, бърз интернет, вода, тоалетна, достатъчно разклонители.
Вече имат достатъчно ползватели на споделените офисни пространства. В София има около 40. Ние препоръчваме да не се иска цена за дворен офис, по-висока от средната на закрито – 15 лв./ден.
Някои любезни домакини отвориха и по някоя стая за наемателите, в случай че захладнее“, допълват създателите на платформата.
„Все още събиране данни, но сме сигурни, че този тренд няма да е временен. Потенциалът е огромен, както и възможностите за инвестиция“, не крие оптимизма си Ивaн Бopиcoв.
Чуйте разговора на Катя Василева с Илия Дечков и Ивaн Бopиcoв.
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..