Зоната на комфорт е малко имагинерно понятие. За нас тя трябва да е навсякъде където сме, където можем да сме днес и сега. Ние градим настоящето. Ние определяме какво е нормално.
В това убеждава слушателите на Радио София психологът Ина Антонова.
„Адаптация и приемане на фактическата обстановка е единственият изход от ситуацията.“
Годината беше стресираща, допълни специалистът. Много нови неща ни се случиха. Получихме много уроци. Чудесно е, че доста хора „откриха“ домашния уют и в принудата за „хоум офис“.
„Нека извлечем позитивното, да се порадваме на близките си, а не да плачем, че не можем да пътуваме. Трябва да сме благодарни за всеки, който е жив и е край нас“, акцентира Ина Антонова.
По мнението й, трудно е да твърдим, че в следствие на пандемията хората ще станат по-добри. Дистанцията не ни направи по-близки. Огладняхме и обедняхме не само финансово, но и емоционално.
„Ние сме мрънкаща, но за радост и търсеща и интелигентна нация. В края на краищата така изразяваме мнението си и разтоварваме напрежението от себе си.“
Според Ина Антонова обаче „много малко от нас успяват да се докоснат до тази благодат благодарността“.
Тя напомни, че чудесата са около нас, но трябва да имаме очи да ги видим. Чувството на благодарност и за малките неща се отразява благотворно на тези, които го изпитат.
Уви, малко са хората, които са готови да жертват мрънкалото в себе си в името на това да станат личности, приемащи фактите. Емоционалното израстване зависи от готовността да се носи отговорност.
Чуйте разговора на Катя Василева с психолога.Александър Христов и Яница ПетковаАлександър Христов и Яница ПетковаВ последния за тази седмица "Форум" водещият Лъчезар Христов насочи и предизвика актуалните коментатори да споделят мнения и разсъждения по следните теми : "Възраждане" внася в Народното събрание проекторешение за създаване на комисия, която да разследва дейността на чужди..
За последните 10 дни на остров Санторини са усетени над 6400 труса. Как учените разчитат цялата ситуация и до какви дългосрочни последствия може да доведе? Събеседник по темата в предаването "Ритъмът на столицата" е доц. Пламена Райкова, ръководител на Департамент "Сеизмология и сеизмично инженерство" към Националния институт по..
Съвсем скоро се очаква да бъдат достъпни и онлайн декларациите, чрез които Столичната община събира информация за количеството генериран отпадък от граждани и бизнес. От началото на този месец, местната администрация стартира кампания, с която цели да се подпомогне определянето на точния размер на такса „битови отпадъци“ (ТБО), тъй като от 1..
През 2024 г. инспекторите по труда са извършили 8520 проверки по сигнали за нарушения на разпоредбите на трудовото законодателство от всички близо 50 хил. сигнала до инспекцията. Най-голям брой сигнали засягат заплащането на труда – 3317, а 1411 са по възникването на трудовите правоотношения, 1302 по прекратяването им и 889 са по работното време. От..
Поне 350 хиляди от сънародниците ни са били на воден режим през изминалата година. Запитахме се “Защо?” и тръгнахме по следите на изчезващата вода в Североизтока. Срещнахме водомайстори, дънни биволи и много сърцати хора, принудени да оцеляват без вода. Документирахме прокопаването на сондаж за хиляди левове, местонахождението, на който е..
В Ротердам е в разгара си 54-ото издание на Международния филмов фестивал. Той бе открит с филма “Фабула“ на режисьора Майкъл Тенхорн. Цели 14 филма фигурират в официалната “Тигър селекция“ на фестивала тази година, сред които има и българско участие. Това е първият фестивал в Нидерландия, основан през 1972 година, който се утвърждава като..
Тази вечер започва Десетото издание на фестивала за документално кино Master of Art с прожекция на филм за Франк Синатра и песента му “My Way”. Захванах се с този фестивал, защото ми е страст да споделям изкуство с повече хора. Така 10 години споделяме изкуство, емоции, красота, пътуване във времето. Това е нашият начин да променяме живота към..